SuperBiz wiadomości Szydło chce mniejszą pensję. "Ta podwyżka jest za daleko idąca"

Szydło chce mniejszą pensję. "Ta podwyżka jest za daleko idąca"

20.07.2016, godz. 15:12
Beata Szydło
foto: EAST NEWS

Beata Szydło uległa presji opinii publicznej? Premier rządu zapowiedziała, że podwyżka którą ma otrzymać jest zbyt duża - informuje serwis wPolityce.pl. Szydło nie rezygnuje z całej nowej pensji, ale poleciła jedynie zmniejszyć podwyżkę, która ma wynieść aż 7 tys. zł.

- Poprosiłam szefową mojej Kancelarii minister Beatę Kempę o zwrócenie się do kierownictwa klubu PiS w tej sprawie. Chodzi o zmniejszenie proponowanego uposażenie premiera. Ta podwyżka jest w mojej ocenie za daleko idąca. W projekcie poselskim konieczne są zmiany - mówi premier w rozmowie z wPolityce.pl.

Zobacz także: Solidarność oburzona podwyżkami dla rządzących

Szydło jednak nie krytykuje całego pomysłu zwiększenia zarobków dla polityków i urzędników. Przekonuje, że "dyskusja o podwyżkach dla ministrów i wiceministrów przypomina trochę dyskusję o zakupie samolotów dla VIP-ów, toczącą się przez całe lata".

- Wynagrodzenia to oczywiście bardzo drażliwa sprawa. W mojej ocenie nie ulega wątpliwości, że należy podnieść wynagrodzenia wiceministrów, podsekretarzy stanu. To ludzie, którzy często pracują najciężej. A jednocześnie ich podwładni zarabiają często więcej od nich - wyjaśnia szefowa rządu.

W myśl projektu ustawy o podwyżkach dla rządzących najwięcej na tym zyskałaby właśnie Beata Szydło, której zarobki mają wzrosnąć o ponad 7 tysięcy zł brutto. Po podwyżce będzie zarabiała aż 24 100 zł. Pensja byłaby uzależniona też od sytuacji ekonomicznej kraju i jej zarobki na koniec kadencji mogłby wynieść aż 30,7 tys. zł.

 

Źródło: wPolityce.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: