SuperBiz wiadomości Szydło: Marek Belka to nasz oficjalny kandydat na szefa EBOiR

Szydło: Marek Belka to nasz oficjalny kandydat na szefa EBOiR

03.03.2016, godz. 12:32
Szydło: Marek Belka to nasz oficjalny kandydat na szefa EBOiR
Szydło: Marek Belka to nasz oficjalny kandydat na szefa EBOiR foto: Fotomontaż/Super Express

- Powiedziałam w jednym z wywiadów prasowych, że Marek Belka będzie kandydatem polskiego rządu i zgłaszamy go oficjalnie (na prezesa Europejskiego Banku Rozbudowy i Rozwoju - red.) - powiedziała na dzisiejszej konferencji prasowej premier Beata Szydło.

Pierwszy raz informacje o tym, że kandydaturę obecnego prezesa Narodowego Banku Polskiego w walce o stanowisko szefa EBOiR popiera polski rząd, podał "Dziennik Gazeta Prawna". Beata Szydło w wywiadzie z "GDP" stwierdziła, że "prezes Narodowego Banku Polskiego to dobry kandydat na szefa EBOiR. Ma nasze poparcie, poza nim żaden Polak nie ma szans na to stanowisko".

Sprawdź też: Miałeś depozyt w SKOK Polska? Zobacz, jak odzyskać pieniądze

Na dzisiejszej konferencji prasowej szefowa rządu przypomniała, że czas na ogłoszenie kandydatury Polski upływa 11 marca i trwają jeszcze zakulisowe rozmowy. Mimo to, prof. Marek Belka, który nie jest związany ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości, otrzyma wsparcie od gabinetu Szydło.

EBOiR jest międzynarodową instytucją finansową, która poprzez udzielanie kredytów firmom wspiera rozwój sektora prywatnego. Marek Belka od 11 czerwca 2010 roku jest szefem NBP; jego 6-letnia kadencja upływa w połowie 2016 r.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: