SuperBiz wiadomości Szydło obiecywała dotacje dla barów mlecznych, a teraz zabiera im miliony

Szydło obiecywała dotacje dla barów mlecznych, a teraz zabiera im miliony

17.12.2015, godz. 15:07
Beata Szydło
Beata Szydło foto: FOTO SE

– Ta dotacja jest konieczna – mówiła jeszcze w marcu w radiowej "Trójce" Beata Szydło, która wówczas krytykowała PO. Teraz jako szefowa rządu, Szydło zabiera z dotacji dla barów mlecznych aż 5 mln zł - to jedna czwarta całej sumy przeznaczonej na ten cel - podaje "Fakt".

Ministerstwo informuje, że niższa niż pierwotnie zakładano kwota wykorzystanej dotacji przez bary, wynika z mniejszego zainteresowania przedsiębiorców sprzedażą dotowanych posiłków lub mniejszą liczbą konsumentów, którzy skorzystali z usług świadczonych przez bary mleczne.

Zobacz także: Kukiz, Szczypińska, Kłopotek zdradzają nam, ile wydadzą na święta

Resort uspokaja, że "środki w budżecie zabezpieczone na dofinansowanie dotowanych posiłków są wystarczające na wypłatę wszystkich należnych przedsiębiorcom dotacji w 2015 roku (zgodnie ze zgłoszonym przez przedsiębiorców zapotrzebowaniem)".

To odpowiedź urzędników na czwartkowy artykuł "Faktu", który podał, że w ramach nowelizacji budżetu na ten rok, PiS zmniejszył o 5 mln zł dotacje na bary mleczne. To o tyle zaskakujące, że na początku roku ówczesna posłanka PiS, a obecnie szefowa rządu, krytykowała PO i Ewę Kopacz za przepisy zakazujące używania przypraw w barach mlecznych.

- Ta dotacja jest konieczna. Nie widzę powodu, by takimi na siłę wymyślanymi powodami tej dotacji nie dawać, bo są to argumenty dość śmieszne – mówiła Szydło w marcu tego roku.

Na środowym posiedzeniu Sejmu posłowie i posłanki uchwalili nowelizację budżetu, która zakłada zwiększenie deficytu o 3,9 mld zł. Rząd Beaty Szydło założył, że dochody państwa zmniejszą się o 10,5 mld zł.

 

Źródło: "Fakt"/ PR Program Trzeci

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: