SuperBiz wiadomości Szydło w Londynie na konsultacjach międzyrządowych. Tematem m.in. sprawy Polaków na wyspach

Szydło w Londynie na konsultacjach międzyrządowych. Tematem m.in. sprawy Polaków na wyspach

28.11.2016, godz. 11:03
Beata Szydło
foto: EAST NEWS

Premier Beata Szydło uczestniczy dziś (28.11.) w polsko-brytyjskich konsultacjach międzyrządowych. Tematem odbywających się w Londynie rozmów jest są m.in. sprawy Polaków na Wyspach. Premier Szydło i szefowa brytyjskiego rządu Theresa May spotkają się również z Polonią.

Jak podkreślił w rozmowie z PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek, są to pierwsze polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe (oprócz premierów obydwu rządów uczestniczą w nich również ministrowie), zaś ten format współpracy to nowy rozdział w relacjach pomiędzy Polską a Zjednoczonym Królestwem.

Czytaj również: Polacy na Wyspach zarobią więcej. Ustalono nowy poziom „płacy godziwej”

Bochenek wskazał, że do tej pory Wielka Brytania prowadziła konsultacje międzyrządowe jedynie z Francją. Z inicjatywą takiego spotkania wyszła szefowa polskiego rządu podczas lipcowej wizyty premier May Warszawie. 

Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański podkreślił z kolei, że rząd polski oczekuje, by jeszcze przed rozpoczęciem negocjacji na temat Brexitu zapewniono prawne bezpieczeństwo osobom, które zdecydowały się na życie w Wielkiej Brytanii. Jego zdaniem te oczekiwania są dzisiaj dużo lepiej rozumiane przez Londyn.

MK

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: