SuperBiz wiadomości Szydło wzywa ministrów na dywanik! Będą zmiany w rządzie?

Szydło wzywa ministrów na dywanik! Będą zmiany w rządzie?

18.01.2017, godz. 12:49
Beata Szydło
foto: EAST NEWS

Dziś (18 I) rusza wielki przegląd Rady Ministrów zapowiedziany przez premier Beatę Szydło. Na pierwszy ogień poszli ministrowie Antoni Macierewicz (resort obrony narodowej) oraz Mariusz Błaszczak (szef MSWiA). Już jutro przed premier działania swojego resortu będzie przedstawiała minister rodziny Elżbieta Rafalska.

- Od środy rozpoczynam, razem z ministrami, przegląd resortów, będę spotykać się przed najbliższe dwa tygodnie z szefami poszczególnych resortów, będziemy omawiać to, co zostało zrealizowane, będziemy rozmawiać również na tematy, które wynikają z tego, czego nie podjęto, będziemy starali się szukać przyczyn ewentualnie tych zadań, które nie zostały zrealizowane w ubiegłym roku - zapowiedziała Beata Szydło cytowana przez PAP. Zgodnie z jej deklaracją, przegląd ruszył. Jako że priorytetem rządu jest bezpieczeństwo, jako pierwsi przed premier musieli się stawić szefowie resortów siłowych – Antoni Macierewicz i Mariusz Błaszczak. Już jutro, 19 stycznia, premier będzie gościła ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła i minister rodziny Elżbietę Rafalską.

ZOBACZ TEŻ: Zagadkowe oświadczenie majątkowe Macierewicza

Ogłaszając przegląd, szefowa rządu była dość enigmatyczna. Zapytana o to, czy planuje wymienić któregoś z ministrów, odpowiadała wymijająco. Według niej, głównym celem przeglądu jest wyznaczenie Radzie Ministrów nowych zadań i kierunków, ale „rozmowa na temat usprawnienia i bardziej skutecznych działań resortów również będzie miała miejsce”. Później, w programie „Jeden na jeden” w TVN 24, Szydło jasno już jednak oświadczyła, że nie planuje, by szef któregokolwiek resortu miał pożegnać się ze stanowiskiem. Podkreśliła też, że rzetelny przegląd ministrów powinien wejść do polskiej tradycji.

Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, polskieradio.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: