SuperBiz wiadomości Szydło: Zrobiliśmy więcej przez rok niż PO przez 8 lat

Szydło: Zrobiliśmy więcej przez rok niż PO przez 8 lat

15.11.2016, godz. 10:41
Beata Szydło, Ewa Kopacz oraz Donald Tusk
foto: Super Express

– Dla mnie najistotniejsze jest to, że dotrzymujemy słowa, że realizujemy zobowiązania. W swoim expose pokazałam projekty, które mieliśmy zrealizować i z satysfakcją mogę powiedzieć, że te zobowiązania dotrzymaliśmy – powiedziała w „Sygnałach Dnia" Polskiego Radia premier Beata Szydło. Dziś politycy PiS pod hasłem "Dobry Rok" podsumują pierwsze 12 miesięcy prac rządu.

Uzupełnieniem tego podsumowania ma być przyjęcie przez Sejm w środę projektu obniżającego wiek emerytalny oraz prezentacja Konstytucji Biznesu przez wicepremiera Morawieckiego na Kongresie 590 w Rzeszowie.

Zobacz koniecznie: Rok rządów PiS i Beaty Szydło. Które obietnice udało się spełnić? [SONDA]

O pracy swoich ministrów premier Szydło mówiła także we wtorek wieczorem w TVP Info.

- Zrobiliśmy więcej w ciągu jednego roku niż nasi poprzednicy przez osiem lat rządów - oceniła premier. - Największym osiągnięciem tego roku było zwrócenie się do zwykłych ludzi. Zmiana rządzenia Polską. Działamy dalej, robimy kolejny krok - podkreśliła.

- W pierwszej kolejności stawiamy na rodzinę, następnie pracownicy - płaca minimalna, dalej wysokość emerytury. Przychodzi czas na gospodarkę. Gotowy jest "plan odpowiedzialnego rozwoju" ministra Morawieckiego - teraz czas na jego wdrożenie. (...) Chcemy m.in. prostych i sprawiedliwych podatków dla Polaków - mówiła premier, pytana o to, co zakłada plan rządu na najbliższe miesiące.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przez cały dzień będzie trwało podsumowanie prac rządu. Całość ma być pogrupowana w kilka bloków tematycznych, z wystąpieniami wszystkich ministrów.

 

Źródło: TVP Info, onet.pl, 300polityka.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: