SuperBiz wiadomości Tajemniczy darczyńca ofiarował dzieciom chorym na raka milion zł!

Tajemniczy darczyńca ofiarował dzieciom chorym na raka milion zł!

06.04.2016, godz. 17:21
Czy chore dzieci zostaną bez pomocy?
foto: SHUTTERSTOCK

To prawdziwy cud! Przylądek Nadziei, czyli nowoczesny wrocławski ośrodek, w którym leczone są maluchy chore na raka, otrzymał gigantyczny zastrzyk gotówki. Kancelaria prawna w imieniu anonimowego filantropa przelała na konto placówki aż milion zł!

Takie rzeczy nie zdarzają się na co dzień, dlatego tym bardziej trzeba je nagłaśniać. Do prof. Alicji Chybickiej, szefowej kliniki hematologii dziecięcej w klinice Przylądek Nadziei, zadzwoniła kancelaria prawna i złożyła jej niezwykłą propozycję. Była nią darowizna od tajemniczego filantropa, który postanowił wesprzeć placówkę kwotą miliona złotych!

ZOBACZ TEŻ: Aplikacja odczytuje bazgroły lekarzy na receptach. Zobacz, jak to działa [WIDEO]

Pieniądze są już na koncie kliniki. Lekarze zamierzają kupić za nie maszynę do badań genetycznych, która kosztuje 700 tys. zł. Dzięki temu ośrodek nie będzie musiał wysyłać próbek krwi małych pacjentów do innych klinik w Polsce. Kim jest tajemniczy darczyńca? Tego nie wiadomo - jest tylko informacja, że to Polak, który o przekazaniu pieniędzy zdecydował po zobaczeniu prof. Chybickiej w jednym z programów telewizyjnych.

ZOBACZ TEŻ: Skąd weźmiemy 170 mln zł na Światowe Dni Młodzieży? Lista pytań rośnie

Przylądek Nadziei to klinika prowadzona przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Od 2015 r. może się poszczycić supernowoczesną siedzibą we Wrocławiu. Wciąż jednak potrzebuje wpływów na rozwój, dlatego też organizuje m.in. koncerty charytatywne. Podczas ostatniego udało się zebrać aż 750 tys. zł.

Źródło: polskieradio.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: