SuperBiz wiadomości Tak hotelarze zdzierają na Światowych Dniach Młodzieży. To będzie finansowy KOSZMAR

Tak hotelarze zdzierają na Światowych Dniach Młodzieży. To będzie finansowy KOSZMAR

01.04.2016, godz. 12:46
Hotel
Hotel foto: SHUTTERSTOCK

Światowe Dni Młodzieży będą czasem prawdziwych żniw dla hotelarzy z Krakowa i okolic. Ceny najmu pokoi w tym okresie są prawie trzykrotnie wyższe niż w innych terminach. A i tak w sporej części hoteli zostały już tylko pojedyncze miejsca.

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 formalnie rozpocznę się 26 lipca mszą świętą na otwarcie. Prawdziwego najzdu pielgrzymów Kraków spodziewa się jednak od 27 lipca. Ma on potrwać do 31 lipca. I właśnie w tym terminie jest najtrudniej wynająć pokój. Ciśnienie mogą podnieść również ceny. Są hotele, które stosują nawet trzykrotną przebitkę w porównaniu do cen noclegów w innych dniach.

- W wybranym terminie miasto Kraków to popularny cel podróży wśród osób odwiedzających naszą stronę (85 proc. zarezerwowanych obiektów) – informuje portal Boooking.com. I "lojalnie" ostrzega. - Ceny w wybranym terminie mogą być wyższe niż zwykle.

Czytaj również: Światowe Dni Młodzieży. Kościół „szerzy wiarę”, sprzedając srebrną biżuterię!

Przykłady? Cztery noclegi w pokoju typu double w sieciowym hotelu w centrum Krakowa w dniach 13-17 lipca kosztują 840 zł, czyli 210 zł za nocleg. Dwa tygodnie później za nocleg w takim samym pokoju pokoju trzeba zapłacić już 2116 zł (529 zł za nocleg).

Na portalu Booking.com 4 noclegi w teminie 13-17 lipca w dwuosobowym pokoju typu deluxe w jednym z krakowskich pensjonatów można zarezerowawć już za 756 zł. Dwa tygodnie później za ten sam pokój zapłcimy 1800 zł. Na pokój trzeba też zdecydować się w miarę szybko, bo wolnych pokoi w tym pensjonacie zostało już niewiele. "Trójki" na ŚDM już tu napewno nie zarezerwujemy.

Zobacz także: Mamy stanowisko ws. gadżetów na ŚDM. „Nie można nam zarzucić kupczenia”

Żeby przekonać się, jak bardzo hotelarze podnieśli ceny wystarczy porównać ceny z najpopularniejszych portali rezerwacyjnych obowiązujace w okrese 27-31 lipca z cenami za noclegi w czasie długiego majowego weekendu, który w Polsce tradycyjnie już jest okresem wzmożonego ruchu turystycznego.

Okazuje się, że za za majówkę zapłacimy mniej. Przebicie nie jest już wprawdzie tak duże jak w przypadku innych terminów, ale różnice i tak są znaczne – sięgają kilkudzisieciu złotych za noc (na korzyść długiego majowego weekendu).

Pewną opcją dla uczestników ŚDP mogą być miejsca na polach namiotowych organizowanych np. przez touroperatorów. Za pakiet (miejsce w namiocie wieloosobowym na dmuchanym welurowym materacu na podeście – bez śpiwora i pościeli) trzeba zapłacić np. 150 euro (ok. 630 zł) za osobę za 4 noce. Jeżeli mamy własny namiot, za miejsce na polu zapłacimy ok. 75 euro.

Czytaj: Na organizacji Światowych Dni Młodzieży Polska zarobi miliardy?

Szacuje się, że z okazji ŚDM Kraków odwiedzi nawet 2 mln osób.

Ceny z portali rezerwacyjnych pochodzą z dnia 01.04. br.

MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: