SuperBiz wiadomości Tanie loty do Los Angeles z Warszawy. LOT uruchomił nowe połączenia

Tanie loty do Los Angeles z Warszawy. LOT uruchomił nowe połączenia

03.04.2017, godz. 14:39
Boeing 787-9 Dreamliner
foto: Materiały prasowe

Od 3 kwietnia można polecieć bezpośrednio z Polski do Los Angeles. Połączenia z warszawskiego Lotniska Chopina realizuje PLL LOT. Do 11 kwietnia ceny biletów w obie strony zaczynają się od 2299 zł (podróż trzeba odbyć w maju) – informuje LOT.

Aby dostać się ze stolicy Polski do Miasta Aniołów, trzeba przemierzyć ok. 10 tys. kilometrów. Po drodze klienci LOT-u będą lecieć nad Islandią, Grenlandią, Kanadą czy USA.

- To najdłuższa trasa LOT-u. Na pokonanie tego dystansu samolot będzie potrzebował ok. 70 ton paliwa – mówi cytowany przez PAP Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT.

Zobacz także: Liczba tanich linii lotniczych w UE może wzrosnąć

Do stolicy Kalifornii będzie latał nowoczesny Boeing 787 Dreamliner. Pierwszy rejs zaplanowano na 3 kwietnia na godz. 16.30. Podróżni będą mieli do swojej dyspozycji 10-osobowy personel pokładowy.

Przeczytaj również: Ryanair uruchamia 14 nowych tras z Krakowa

W podroż do Kalifornii wyruszymy w poniedziałek, wtorek, piątek lub sobotę. Klienci będą mieli do wyboru bilety w klasie: business, economy lub premium economy. Lot z Warszawy do Los Angeles zajmie 12,5 godziny, powrotny rejs – ok. 11,5 godziny.

Polski przewoźnik jako jedyny z naszego regionu będzie realizował bezpośrednie loty do Los Angeles. A to oznacza, że Lotnisko Chopina stanie się hubem przesiadkowym dla odwiedzających Kalifornię podróżnych z Europy Środkowo-Wschodniej. Godziny połączeń zostały tak dobrane, aby mieli one dogodne połączenia z innych miast.

Oprac. na podst. next.gazeta.pl, lot.com, businessinsider.com.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: