SuperBiz wiadomości Tanie mieszkanie na wynajem. Szczegóły rząd poda w piątek

Tanie mieszkanie na wynajem. Szczegóły rząd poda w piątek

02.06.2016, godz. 14:50
Beata Szydło
foto: EAST NEWS

W piątek (3.04.) premier Beata Szydło oraz minister infrastruktury i budownictwa przedstawią założenia programu „Mieszkanie+” - poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek.

W ramach programu rząd chce rozwijać budowę mieszkań na wynajem, najprawdopodobniej z opcją „dojścia do własności”, czyli sytuacją w której rodzina płacąca regularnie czynsz za przyznany jej lokal mogłaby po latach stać się jego właścicielem.  W mediach pojawiały się informacje, że czynsz w mieszkaniach wybudowanych w ramach programu ma wynosić 20 zł za metr kwadratowy.

Czytaj również: „Mieszkanie+” jeszcze w tym tygodniu. Rzeczywiście będzie tak tanio?

Prawdopodobnie w ramach programu znajdą się również narzędzia zachęcające Polaków do oszczędzania na własne „M” (mówi się np. stworzeniu kas mieszkaniowych).

Głównym celem programu ma być zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych rodzin o niskich i średnich dochodach. Tanie mieszkania czynszowe powinny stanowić alternatywę zarówno dla osób migrujących do dużych miast jak i tych, które pozostają w mniejszych miastach i chciałyby się usamodzielnić i założyć własną rodzinę. Jak informuje ministerstwo infrastruktury i budownictwa, powołując się na dane Eurostatu, w Polsce 44 proc. w wieku 25-34 lat mieszka razem z rodzicami. To jeden z najgorszych wskaźników w Unii Europejskiej.

MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: