SuperBiz wiadomości Tanie wakacje w Turcji. Obniżki sięgają 30 procent!

Tanie wakacje w Turcji. Obniżki sięgają 30 procent!

19.07.2016, godz. 15:30
Tanie wakacje w Turcji
Tanie wakacje w Turcji foto: SHUTTERSTOCK

Po nieudanym puczu w Turcji Ministerstwo Spraw Zagranicznych kategorycznie odradza Polakom spędzania wczasów w tureckich kurortach. Do czegoś zgoła innego zachęcają biura podróży, które kuszą urlopowiczów dużymi przecenami na wakacje w Republice Tureckiej.

Itaka

O jedną trzecią wycieczki przeceniła Itaka. (Obniżki sięgają nawet 33 proc. wartości wyjazdu.) Jeżeli klienci zdecydują się na ofertę last minut, są w stanie spędzić tydzień w Turcji już za 1749 zł (przecena z 2649 złotych). Żeby skorzystać z promocji, trzeba zdecydować się na wyjazd 28 lipca. Itaka kusi turystów piaszczystymi plażami w samym centrum Gumbet k. Bodrum.

TUI

Nieznacznie z ceny zeszło TUI. Z tym biurem podróży jesteśmy w tanie spędzić tydzień na w Alanyi, na Riwierze Tureckiej, za niecałe 1000 złotych. Ceny zaczynają się już od 977 złotych. Jeżeli dołożymy 2 zł, za 979 zł uzyskamy możliwość wypoczynku w Gumbet. Aby skorzystać z oferty, należy zdecydować się na wyjazd 23 lipca.

Neckermann

Podobną propozycję przygotował Neckermann, jednak w tym przypadku nie uda nam się zamknąć w budżecie do 1000 złotych. W cenie 1086 zł możemy udać się do miasta Mahmutlar w prowincji Antalya w południowo-zachodniej Turcji, również na Riwierze Tureckiej. Jeżeli jednak chcemy wypocząć bezpośrednio w słynącym z pięknych starożytnych zabytków mieście Antalya, będziemy musieli wyłożyć 1629 złotych. Obie wycieczki zaplanowano na 23 lipca.

Malownicza Turcja ma jednak również ciemną stronę medalu. Ostatnio turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan zapowiedział wprowadzenie kar śmierci dla puczystów. Niebawem projekt ma trafić pod obrady. Oficjalne źródła podają, że podczas próby przejęcia władzy w Republice Tureckiej zginęło ok. 232 osób. Prezydent wprowadził ostre represje wobec opozycjonistów. Zatrzymano już ponad 7,5 tys. podejrzanych, w tym przeszło 100 generałów i admirałów oraz 6 tys. wojskowych. Warto jednak podkreślić, że kurorty odwiedzane przez turystów znajdują się na południu Turcji, ok. 700 km od Stambułu, w którym miały miejsce zamieszki.

Źródła: itaka.pl, tui.pl, neckermann.pl, natemat.pl, tvn24.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: