SuperBiz wiadomości TOP 10 najbogatszych piłkarzy w Europie [GALERIA]

TOP 10 najbogatszych piłkarzy w Europie [GALERIA]

10.06.2016, godz. 15:53
10 najbogatszych piłkarzy
Cristiano Ronaldo foto: Reuters

Piłka nożna to też pieniądze, a najlepsi to wielkie pieniądze. Zaczynające się dzisiaj Euro to arena najlepszych, ale czy zarazem najbogatszych? Zobacz, kto zgromadził największy majątek z europejskich pilkarzy.

Najbogatszy europejski piłkarz, zawodnik Realu Madrytu Cristiano Ronaldo zgromadził ponad 200 milionów euro majątku nie tylko z gigantycznej pensji i rozlicznych kontraktów reklamowych, ale również rozsądnie inwestując zarobione pieniądze. W samych nieruchomościach ma zgromadzone 30 milionow złotych, na rodzinnej Maderze prowadzi muzeum, a w portugalskim Algarve klub nocny. Niedługo ruszy jego własna sieć hoteli.

ZOBACZ TEŻ: EURO 2016. Eksperci finansowi typują Francję i Hiszpanię. A Polska?

Drugi na liście Zlatan Ibrahimovic, podobnie jak lider rankingu, wzbogacił się głównie dzięki pensji, kontraktom reklamowym i nieruchomościom. Ale zarobił 8 milionów euro na publikacji swojej autobiografii "Ja, Ibra". Ostatni na podium, Wayne Rooney, z ekstrawagancji dorzucił konie wyścigowe, które w Anglii są popularnym sportem i potrafią zarabiać dla właścicieli duże pieniądze.

ZOBACZ TEŻ: Konne wyścigi to nie hazard!

O dziwo, na liście znajdują się piłkarze już lekko "przykurzeni", a na pewno przez kibiców w Europie lekko zapomniani. To Frank Lampard, Steven Gerrard i Francesco Totti. Dwóch pierwszych gra już w USA, a Totti za rok kończy karierę, ale jak widać nie umniejsza to ich majątku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: