SuperBiz wiadomości Totalizator Sportowy bez prezesa. Łazarewicz podsumowuje wyniki spółki

Totalizator Sportowy bez prezesa. Łazarewicz podsumowuje wyniki spółki

07.02.2017, godz. 10:38
Łukasz Łazarewicz odchodzi z Totalizatora Sportowego
foto: Materiały prasowe

Prezes Totalizatora Sportowego, Łukasz Łazarewicz, po 10 miesiącach odszedł ze spółki. Jego rezygnacja nastąpiła parę miesięcy przed wejściem w życie tzw. ustawy hazardowej, która zrewolucjonizuje rynek gier losowych w Polsce.

- Uprzejmie informuję, że 6 lutego złożyłem w Radzie Nadzorczej swoją rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Totalizatora Sportowego. Kierowanie przez 10 miesięcy firmą o tak bogatej tradycji było dla mnie zaszczytem. Wykonałem zadania stawiane przede mną przez właściciela i jestem dumny z osiągnięć Spółki w tym okresie – informuje Łukasz Łazarewicz w oficjalnym komunikacie prasowym.

Przeczytaj również: Uważaj, oszuści podszywają się pod Lotto na Facebooku

Łukasz Łazarewicz zasiadał na stanowisku prezesa Totalizatora Sportowego od 14 kwietnia 2016 roku. Jak podkreśla, w ur. Totalizator Sportowy osiągnął rekordowo wysokie obroty – ponad 5,6 mld zł, dzięki czemu Skarb Państwa otrzyma zastrzyk finansowy o wartości przeszło 2 mld zł z tytułu dopłat i podatków. Przypomina, że plan sprzedaży został wykonany w 112 proc., zysk operacyjny był o 28 proc. wyższy niż planowano, wpływy z podatku od gier – o 12 proc. wyższe niż planowano, a dopłaty – o 10 proc. wyższe. Dodaje, za jego prezesury miały miejsce zaawansowane prace nad nową strategią spółki, która może ujrzeć światło dzienne w kwietniu 2017 roku. Zostały dokonane niezbędne analizy i powołano zespoły wdrożeniowe w związku z przygotowaniami do „wdrożenia projektów związanych z nowelizacją ustawy o grach hazardowych".

Zobacz także: Wyniki Lotto są na plus. Padły najwyższe wygrane

Oficjalnie Łazarewicz nie podał powodu rezygnacji z funkcji prezesa Totalizatora Sportowego, ale media wskazują na likwidację Ministerstwa Skarbu Państwa oraz tzw. ustawę hazardową, która zmienia prawo regulujące gry hazardowe. Przepisy zaczną obowiązywać 1 kwietnia, a Łazarewicz pracował nad strategią rozwoju spółki na najbliższe lata, która pozwoliłaby przystosować ją do nowych realiów. Od początku kwietnia TS będzie mógł prowadzić sprzedaż Lotto przez internet, a także – sprzedawać kupony na tzw. loterie multijurysdykcyjne, czyli gry losowe o międzynarodowym zasięgu. W tym przypadku wygrane można liczyć nawet w setkach milionów euro. Ponadto spółka uzyska monopol na montaż automatów o niskich wygranych (tzw. jednorękich bandytów) w Polsce.

Pod koniec marca Totalizator Sportowy miał przedstawić strategię rozwoju na kolejne lata, jak zapowiadała rzeczniczka prasowa TS, Aida Bella. Szefowa biura prasowego tłumaczyła, że szczegóły strategii Totalizatora Sportowego poznamy dopiero po wejściu w życie nowych przepisów.

Oprac. na podst. mat. pras., money.pl, businessinsider.com.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: