SuperBiz wiadomości Trump zatrudni w Białym Domu kolejnego członka rodziny. Swojego zięcia

Trump zatrudni w Białym Domu kolejnego członka rodziny. Swojego zięcia

28.03.2017, godz. 11:20
Trumpowi opadło! Prezydenta USA popiera tylko 37 proc. Amerykanów
Trumpowi opadło! Prezydenta USA popiera tylko 37 proc. Amerykanów foto: AP

Kontrowersyjny prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump nie przestaje zaskakiwać. Niedawno pisaliśmy o zatrudnieniu przez niego jego córki, Ivanki w Białym Domu, która ma być „oczami i uszami" prezydenta USA. Teraz chce zatrudnić swojego zięcia, który m.in. odpowiedzialny był za prowadzenie jego kampanii prezydenckiej w Internecie.

Jared Kushner, mąż Ivanki Trump jest jednym z najbliższych doradców Trumpa. Odpowiadał m.in. za organizację jego kampanii prezydenckiej w social mediach, a jego działania jak widać przyniosły efekty. Teraz ma dostać inną odpowiedzialną fuchę – został nominowany na szefa nowo powstałego Biura Amerykańskich Innowacji Białego Domu. Potwierdził to rzecznik prezydenta, Sean Spicer.

Zobacz także: Ivanka Trump dostała pracę w Białym Domu

Kushner ma być szefem biura i bezpośrednio podlegać swojemu teściowi. Ma zajmować się reorganizacją resortów, infrastrukturą informatyczną administracji czy nawet problemami amerykańskich weteranów. Dla Trumpa bardzo ważne jest, by jego współpracownicy posiadali doświadczenie w prowadzeniu biznesu. Tak też jest w tym przypadku, zatrudnieni w Biurze Innowacji z reguły prowadzili wcześniej prywatne firmy.

Sprawdź również: Trump oszukał Polaków ws. wiz. Teraz UE wprowadzi je dla USA?

Zięć Trumpa i mąż Ivanki jest również odpowiedzialny za politykę zagraniczną USA wobec działań na Bliskim Wschodzie.
Obecnie media rozgrzała informacja o konieczności stawienia się Jareda przed senacką komisją ds. wywiadu, w odniesieniu do podejrzeń o kontakty z przedstawicielami rosyjskich władz, które miały mieć miejsce w czasie kampanii wyborczej.

 

Źródło: BI / TVP.Info /TVN24.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: