SuperBiz wiadomości TUI odwołuje wycieczki do Egiptu!

TUI odwołuje wycieczki do Egiptu!

03.07.2015, godz. 15:30
Egipt
foto: AKPA

„TUI Poland podjął decyzję o wstrzymaniu sprzedaży ofert wakacyjnych i odwołaniu wszystkich imprez turystycznych do Egiptu do końca sezonu letniego” – czytamy w komunikacie prasowym znanego biura podróży. Wszystko w związku z ostrzeżeniem, które wydało MSZ.

„W związku z ostatnimi wydarzeniami w Tunezji, zaostrzeniem walk na półwyspie Synaj i na podstawie posiadanych informacji o sytuacji bezpieczeństwa w Egipcie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca powstrzymanie się od podróży do tego kraju – w tym także do kurortów położonych nad Morzem Czerwonym” - taki komunikat pojawił się wczoraj na stronie MSZ. TUI zareagowała błyskawicznie i poinformowało o odwołaniu wycieczek do tego kraju.

ZOBACZ TEŻ: Z którym biurem jechać na wakacje? Itaka, Rainbow Tours i TUI na podium w rankingu biur podróży

Co, jeśli ktoś już kupił wycieczkę? TUI proponuje swoim klientom zmianę kierunku wakacyjnego. Ci, którzy już wypoczywają w Hurghadzie, będą wracali do Polski zgodnie z planem. Jeśli chodzi o inne popularne biuro podróży, Itakę, ta nie odwołuje wycieczek do Egiptu. Klienci mogą jednak zmienić kierunek wyjazdu bez ponoszenia dodatkowych opłat, jeśli cena nowej wycieczki będzie podobna do tej do Egiptu.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: