SuperBiz wiadomości Turyści zdecydowali: Kraków lepszy od Barcelony!

Turyści zdecydowali: Kraków lepszy od Barcelony!

09.07.2015, godz. 15:19
Kraków walczy o oddech
foto: SHUTTERSTOCK

Kiedy myślimy o najpopularniejszych miastach turystycznych w Polsce, w pierwszej kolejności przychodzi nam do głowy Kraków. To miasto lubiane jest nie tylko przez polskich, ale i zagranicznych turystów. Stolica Małopolski została doceniona w rankingu prestiżowego magazynu podróżniczego „Travel + Leisure”. Czytelnicy zdecydowali – Kraków jest 7. najlepszym miastem na świecie!

Czytelnicy magazynu oddawali swoje głosy na najlepsze miasta świata od listopada zeszłego roku do marca bieżącego roku. Na pierwszym miejscu w rankingu uplasowało się japońskie Kioto. Ludzie docenili piękne ogrody, z których słynie miasto. Na drugim miejscu jest Charleston leżące w Karolinie Południowej zachwycające swą architekturą. Na trzecim miejscu uplasowało się Siem Reap w Kambodży słynące z ruin dawnej stolicy imperium Khmerów.

ZOBACZ TEŻ: 100 pensji – za tyle kupisz mieszkanie w Krakowie. Jak jest w innych dużych miastach?

Kraków jest na 7. miejscu rankingu. Redaktorzy pisma podkreślają, jak piękne to miasto i dodają, że „przechodzi cichą rewolucję”. Co ciekawe, tuż za Krakowem uplasowała się turystyczna mekka czyli Barcelona. „Travel + Leisure” to prestiżowy magazyn podróżniczy wydawany w Stanach Zjednoczonych od 1937 r. Swój ranking najlepszych miast świata tworzy od 20 lat. Kraków jest pierwszym polskim miastem, które zostało w nim uwzględnione.

10 NAJLEPSZYCH MIAST ŚWIATA WG „TRAVEL + LEISURE”:

1. Kioto, Japonia

2. Charleston, USA

3. Siem Reap, Kambodża

4. Florencja, Włochy

5. Rzym, Włochy

6. Bangkok, Tajlandia

7. Kraków, Polska

8. Barcelona, Hiszpania

9. Kapsztad, RPA

10. Jerozolima, Izrael

Źródło: Tvn24.pl, Onet.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: