SuperBiz wiadomości TVN zapłaci 110 mln zł zaległego podatku. Będzie się odwoływać

TVN zapłaci 110 mln zł zaległego podatku. Będzie się odwoływać

04.07.2017, godz. 15:12
Sąd prawo
foto: SHUTTERSTOCK

Izba Administracji Skarbowej domaga się od TVN zapłacenia gigantycznej kwoty za połączenie platformy „n" z Cyfrą +, do którego doszło w 2012 roku. Administracja skarbowa wezwała TVN do zapłaty 110 mln podatku dochodowego wraz z odsetkami.

Jak ustalił serwis rp.pl, TVN zgodził się zapłacić należną kwotę, ale nie zgadza się z decyzją fiskusa i zamierza odwołać się od niej na drodze sądowej. Skieruje sprawę do Sądu Administracyjnego. Telewizja przypomina, że zanim doszło do transakcji zbycia platformy „n", TVN poprosiło ministra finansów o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej w kwestii synergii.

ZOBACZ: Chcesz zrezygnować z telewizji przez abonament RTV? Zapłacisz sporą karę!

- TVN zastosowała się do wytycznych Ministerstwa Finansów. Podejście spółki było zgodne z opiniami otrzymanymi od największych międzynarodowych firm doradztwa podatkowego i rachunkowego, a następnie potwierdzone audytami. Ponadto w 2013 r. organy podatkowe przeprowadziły pełną kontrolę rozliczenia transakcji nie stwierdzając żadnych nieprawidłowości – podkreśla telewizja w oficjalnym komunikacie prasowym.

Grupa Canal+ oraz Grupa TVN dokonały połączenia platform płatnej telewizji „n" i Cyfry+ w listopadzie 2012 roku. Tym samym doszło do finalizacji umów o strategicznym partnerstwie. Jego owocem stała się nowo utworzona marka, nc+.

CZYTAJ: "Milionerzy" wracają. Teleturniej ponownie w TVN

TVN wniósł blisko 2 mld zł udziałów w platformie „n", za co otrzymał 32 proc. udziałów w nc+. Przelaną kwotę rozliczył jako koszt, dzięki czemu nie musiał zapłacić od niej podatku. Jednak w interpretacji urzędników doszło do konwersji wierzytelności, a podatek należy uiścić. W 2015 r. spółkę TVN przejął notowany na amerykańskiej giełdzie NASDAQ Scirpps Networks Interactive.

- TVN, należąca w całości do SCRIPPS NETWORKS INTERACTIVE, amerykańskiej spółki notowanej na giełdzie NASDAQ, otrzymała decyzję Izby Administracji Skarbowej w związku z transakcją, która miała miejsce przed nabyciem TVN przez SCRIPPS NETWORKS INTERACTIVE. SCRIPPS NETWORKS INTERACTIVE i TVN zdecydowanie nie zgadzają się z tą decyzją Administracji Skarbowej i odwołają się od niej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Spółka dokona zapłaty naliczonej kwoty około 110 mln PLN zgodnie z treścią decyzji, w wymaganym terminie, a następnie natychmiast będzie dochodzić jej zwrotu – zapowiedziała spółka TVN w oficjalnym oświadczeniu, które zostało opublikowane 3 lipca br.

Oprac. na podst. biznes.onet.pl, wirtualnemedia.pl, prasa.tvn.pl

tagi: tvn
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: