SuperBiz wiadomości Tyle zapłacisz za przedświąteczne sprzątanie domu

Tyle zapłacisz za przedświąteczne sprzątanie domu

11.04.2017, godz. 12:49
Ekipa sprzątająca
Ekipa sprzątająca foto: shutterstock

Od 180 zł do nawet 350 zł – tyle kosztują standardowe przedświąteczne porządki w średniej wielkości mieszkaniu. W cenie jest m.in. odkurzanie, mycie podłóg, mebli i łazienki. Za usługi, takie jak: mycie okien czy pranie dywanów, musimy jednak dodatkowo zapłacić – podał Bankier.pl.

W dzisiejszym zabieganym świecie organizacja świąt z prawdziwego zdarzenia to nie lada wyzwanie. Z pomocą zapracowanym gospodyniom domowym przychodzą firmy i osoby prywatne, które chętnie posprzątają za nie mieszkanie, oczywiście za określoną opłatą. Bez względu na opcję, którą wybierzemy możemy liczyć zarówno na standardowe usługi, takie jak: odkurzanie czy mycie podłóg, jak i mycie okiem, wnętrz szafek, piekarnika czy lodówki.

Sprawdź także: Wielkanocne promocje w Lidlu i Biedronce

Usługi realizowane przez firmę sprzątającą odróżniają od prywatnej pomocy domowej przede wszystkim trzy rzeczy. Po pierwsze na ich realizację spisywana jest umowa, określająca dokładnie zakres prac. Ponadto zlecając sprzątanie firmie, nie musimy martwić się wcześniej o zakup środków czystości oraz odpowiednich sprzętów. Trzeci aspekt, na który warto zwrócić uwagę to bezpieczeństwo – gwarantuje nam je ubezpieczenie OC na powierzone mienie, które zapewnia nam usługodawca.

Ile zapłacimy firmie sprzątającej?
Jak czytamy w portalu Bankier.pl, ceny usług firm sprzątających ustalane są indywidualnie pod każdego klienta. Na ostateczny koszt sprzątania wpływa przede wszystkim wielkość mieszkania, zakres prac oraz rodzaj zanieczyszczeń. Największe znaczenie ma jednak metraż sprzątanego mieszkania bądź domu. Średnia stawka za metr kwadratowy kształtuje się od 3 do 5 zł. Jak nie trudno policzyć za uporządkowanie niedużego mieszkania o powierzchni 50 mkw. zapłacimy więc ok. 150–200 zł, zaś za sprzątnięcie domu o powierzchni 200 mkw. od 600 zł do nawet 1000 zł.

Czytaj też: Ile kosztuje Wielkanoc? Sprawdź!

Powyższe ceny obejmują jednak jedynie podstawowe usługi, jak: mycie podłóg, mebli czy łazienki oraz sprzątanie kuchni. Za inne czynności musimy dodatkowo dopłacić, dla przykładu mycie okien to koszt ok. 3–5 zł za mkw., zaś pranie dywanów czy tapicerowanych mebli – ok. 10–20 zł za mkw.

Ile kosztuje prywatna pomoc domowa?
Osoby, które sprzątają mieszkania prywatnie, zwykle podają usługobiorcom stawkę godzinową. Jak napisał Bankier.pl, przeważnie za godzinę sprzątania życzą sobie co najmniej 20 zł. Tak, jak w przypadku firm sprzątających, prywatna pomoc domowa może zażyczyć sobie dodatkowego wynagrodzenia za usługi ekstra, jak: mycie okien czy prasowanie. Koszt sprzątania 60-metrowego mieszkania przez taką osobę może więc wynieść od 193 do nawet 340 zł. Do kosztu wynagrodzenia musimy doliczyć jednak cenę środków czystości, które należy wcześniej samodzielnie zakupić.

Źródło: Bankier.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: