SuperBiz wiadomości Tylko 3 miesiące na zgłoszenie się po 500 zł na dziecko?

Tylko 3 miesiące na zgłoszenie się po 500 zł na dziecko?

19.01.2016, godz. 16:59
Rodzina, dzieci, rodzice
foto: EAST NEWS

Pojawiła się kolejna propozycja wzbogacenia projektu 500 zł. Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed proponuje, aby rodzice mieli trzy miesiące czasu na zgłoszenie się do programu „Rodzina 500 plus”.

W opinii ministra ma to ułatwić napływ wniosków do urzędów, które będą wypłacały świadczenia dla rodzin. Szwed podkreśla jednak, że na zgłoszenie jest dużo czasu, a pieniądze i tak będą naliczane od 1 kwietnia - podaje TVN24 BiŚ.

Czytaj również: Dziewczynka w liście do premier Szydło krytykuje projekt "500 zł"

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uspokaja, że po trzech miesiącach rodzice nie stracą należnego im świadczenia. - W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w który rodzice złożą wniosek, a do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie. - przekonuje resort.

Wkrótce mogą pojawić się nowe pomysły odnośnie projektu "500+" ponieważ trwają obecnie konsultacje w regionach. Wiceminister Szwed rozmawiał z przedstawicielami samorządowych ośrodków pomocy społecznej i organizacjami społecznymi w Katowicach, wiceminister Krzysztof Michałkiewicz w Lublinie, a wiceminister Renata Szczęch - w Rzeszowie.

 

Źródło: TVN24 BiŚ

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: