SuperBiz wiadomości Tylko jedna trzecia Polaków wierzy w lepszą przyszłość swoich dzieci

Tylko jedna trzecia Polaków wierzy w lepszą przyszłość swoich dzieci

14.06.2015, godz. 16:00
Dzień Dziecka 2017
dzień dziecka 2017, dzień dziecka 2017 data, dzień dziecka 2017 kiedy, dzień dziecka 2017 kiedy wypada foto: SE.pl

Pesymistyczny obraz polskiego społeczeństwa wyłania się z badań brytyjskiego ośrodka Pew Research Center. Tylko jedna trzecia z nas uważa, że sytuacja ekonomiczna naszych dzieci będzie lepsza niż ta, której doświadczamy obecnie.

W badaniu wzięło udział sześć największych pod względem ludności państw unijnych. Oprócz Polski są to Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Hiszpania. Polacy okazują się największymi pesymistami w całej grupie, jeśli chodzi o spojrzenie w przyszłość.

ZOBACZ TEŻ: Jak długo pracujesz na państwo w 2015 r.

Tylko 16 proc. badanych uważa, że sytuacja ekonomiczna poprawi się w Polsce w ciągu najbliższych miesięcy, przy czym już teraz pozytywnie ocenia ją 38 proc. Polaków. W tej kwestii mniej optymistyczni są od nas Włosi i Francuzi. Nieznacznie wyprzedzają nas Hiszpanie, a wręcz superpozytywnie są nastawieni do obecnej sytuacji gospodarczej Niemcy (75 proc.) i Brytyjczycy (50 proc.).

Jesteśmy euroentuzjastami

W badaniu pytano też o ocenę Unii Europejskiej. Polacy są euroentuzjastami. Aż 72 proc. badanych pozytywnie ocenia UE, a 53 proc. uważa, że wstąpienie w jej szeregi okazało się dla Polski korzystne. Co ciekawe, dwie trzecie Włochów dobrze ocenia Unię, ale już tylko 11 proc. dostrzega pozytywne skutki członkostwa swojego kraju. Bardzo krytyczni co do UE są Brytyjczycy. Tylko co drugi wypowiada się o tej instytucji dobrze. Pew Research Center przeprowadziło swoje badanie w dniach 4 kwietnia-14 maja na grupie 6 tys. osób.

Źródło: Money.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: