SuperBiz wiadomości UBS zatrudni nowych pracowników w Polsce

UBS zatrudni nowych pracowników w Polsce

05.09.2016, godz. 17:24
UBS przenosi miejsca pracy z Luksemburga do Polski
foto: UBS Group

Szwajcarski bank UBS zapowiedział, że przeniesie część biur zlokalizowanych w Luksemburgu do Polski. W naszym kraju zostaną ulokowane działy zarządzające majątkiem.

W piątek bank UBS, który już teraz posiada w Polsce dwa centra operacyjne, zapowiedział, że wydeleguje do naszego kraju kolejne oddziały. Tym razem będzie to część spółki odpowiedzialna za zarządzanie majątkiem. Unia bankowa ALEBA uważa, że decyzja UBS podyktowana jest przede wszystkim kwestiami finansowymi. Jak podaje serwis wort.lu, wymagania biznesowe względem UBS ulegają zmianie, a koszty idą w górę.

Zobacz również: Banki z Londynu przeniosą się do Polski? Morawiecki w Wielkiej Brytanii

UBS zatrudnia w Luksemburgu ponad 400 osób. Zarząd UBS potwierdził, że część tych pracowników będzie wydelegowana do innych zadań. W Polsce szwajcarska instytucja posiada centra usług wspólnych w Krakowie i Wrocławiu. Globalnie zatrudnia ok. 63,5 osób w ponad 50 państwach.

Przeczytaj także: Morawiecki w Londynie: do Polski może wrócić kilkaset tysięcy osób

Pod koniec sierpnia wiceminister Mateusz Morawiecki udał się do Londynu, gdzie negocjował m.in. kwestie zatrudnienia pracowników po Brexicie. W ramach swojej wizyty spotkał się z przedstawicielami sektora bankowego. Jak zapowiedział minister, w Polsce powstanie ok. 10 tys. nowych miejsc pracy, z czego duża część zostanie utworzona w sektorze finansowym.

Źródła: wort.lu, greatplacetowork.pl, tvn24bis.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: