SuperBiz wiadomości Udostępnił transmisję z KSW na Facebooku. Może pójść siedzieć na dwa lata

Udostępnił transmisję z KSW na Facebooku. Może pójść siedzieć na dwa lata

20.12.2016, godz. 12:53
Mariusz Pudzianowski, Popek
foto: EAST NEWS

Policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę, który 3 grudnia za pomocą telefonu komórkowego nielegalnie udostępnił na Facebooku transmisję z gali KSW 37, w trakcie której zmierzyli się ze sobą m.in. Pudzian i Popek. Grozi mu za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Transmisja gali KSW 37 była realizowana i sprzedawana w systemie pay-per-view przez Cyfrowy Polsat. Przedstawiciele kanału oszacowali swoje straty z tytułu nielegalnego udostępnienia jej przez zatrzymanego 30-latka w portalu społecznościowym na 1,3 mln zł. Według śledczych transmisję na żywo obejrzało ponad 33 tys. osób.

Jak poinformowała Policja, do zatrzymania doszło w środę 14 grudnia. Dokonali go funkcjonariusze Sekcji do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, wspólnie z kryminalnymi z Kluczborka.

Sprawdź także: Popek vs. Pudzian: starcie na pieniądze [GALERIA]

„Kryminalni, zajmujący się na co dzień walką z cyberprzestępczością, na podstawie uzyskanych danych, wytypowali podejrzanego o nielegalne rozpowszechnianie. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych, wykorzystując możliwość streamingu obrazu, rozpowszechnił transmitowaną na żywo galę KSW, wykorzystując do tego posiadany telefon komórkowy" - czytamy w komunikacie KWP w Opolu.

Zatrzymany 30-latek usłyszał już zarzut bezprawnego rozpowszechniania transmisji. Grozi mu z tego tytułu kara więzienia do dwóch lat.

 

Źródło: policja.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: