SuperBiz wiadomości UOKiK ma nowego prezesa

UOKiK ma nowego prezesa

16.05.2016, godz. 11:31
Marek Niechciał
Marek Niechciał foto: Materiały prasowe

Marek Niechciał został nowym prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na to stanowisko powołała go premier Beata Szydło.

Marek Niechciał jest ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Fotel prezesa UOKiK zajmował już w latach 2007-2008.

Zobacz: Największy i najdroższy statek świata [GALERIA]

Od 2008 roku był doradcą w Instytucie Ekonomicznym Narodowego Banku Polskiego, a w latach 2007-2012 członkiem Rady Statystyki przy Prezesie Rady Ministrów, w tym jej wiceprzewodniczącym.

Był zastępcą dyrektora ds. gospodarczych Departamentu Komitetu Rady Ministrów. Związany również między innymi z Urzędem Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych. Pracował w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Zobacz: Złupili nas na Eurowizji?

Marek Niechciał jest współautorem „Raportów o innowacyjności gospodarki Polski”, wydawanych przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN oraz przygotowywanej publikacji NBP „Innowacyjność polskiej gospodarki”.

Marek Niechciał obejmuje stanowisko po odwołanym przez premier Adamie Jasserze, który to prezesem UOKiK był od marca 2014 roku.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: