SuperBiz wiadomości UOKiK ostrzega przed firmą pożyczkową

UOKiK ostrzega przed firmą pożyczkową

26.01.2017, godz. 15:14
UOKiK
foto: EAST NEWS

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów docierają skargi na firmę pożyczkową European Financial Corp.  UOKiK podaje, że firma ta nie oddaje klientom pobranych opłat administracyjnych, gdy nie dochodzi do zawarcia umowy. Koszty wynoszą od 1,5 tys. zł do 10 tys. zł.

Prezes UOKiK ustalił, że European Financial Corp. pobiera tzw. opłatę administracyjną, gdy konsument stara się o pożyczkę. Opłata zależy od wysokości kredytu i wynosi od 1,5 tys. zł do 10 tys. zł. Tymczasem zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, jeśli nie dojdzie do zawarcia umowy, konsument ma prawo do otrzymania zwrotu wszystkich opłat. Urząd prowadzi postępowanie przeciwko przedsiębiorcy w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów.

Zobacz: Setki tysięcy fałszywych faktur VAT

W związku z tym, że praktyki European Financial Corp. powodują znaczne straty finansowe dla wielu konsumentów, to prezes UOKiK zdecydował o ostrzeżeniu konsumentów. Taki krok względem tej firmy podejmowany jest już po raz trzeci.

Zobacz: Biedronka liderem na rynku dyskontów

W komunikacie urzędu czytamy, że zgodnie z ustawą o ochronie konkurencji i konsumentów, UOKiK wydaje ostrzeżenie, gdy stwierdzi, że przedsiębiorca stosuje nielegalną praktykę, która może narazić szeroki krąg konsumentów na znaczne straty finansowe lub niekorzystne skutki. Ostrzeżenia są zamieszczane na stronie internetowej UOKiK-u.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: