SuperBiz wiadomości Upadło biuro podróży Sunshine Holiday

Upadło biuro podróży Sunshine Holiday

16.03.2016, godz. 15:08
Biuro podróży upadło
Biuro podróży upadło foto: SHUTTERSTOCK

Sunshine Holiday, chorzowskie biuro podróży specjalizujące się w organizowaniu wycieczek do Turcji, Egiptu i Tunezji, ogłosiło zawieszenie działalności. Sunshine Holiday podkreśla, że w obecnej chwili żaden z klientów biura nie znajduje się poza granicami Polski. Biuro zapewnia też, że zaliczki wpłacone na poczet przyszłych wyjazdów wrócą do klientów.

- Sunshine Holiday S.A. z przykrością informuje, iż w związku z niestabilną sytuacją, a co za tym idzie spadkiem zainteresowania wyjazdami do popularnych destynacji turystycznych, takich jak Egipt, Turcja i Tunezja, zarząd spółki podjął decyzję o nieuruchamianiu nowej gwarancji ubezpieczeniowej oraz o złożeniu wniosku o wykreślenie Sunshine Holiday S.A. z wpisu do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Śląskiego - pisze w specjalnym komunikacie Anis Shili, prezes biura. Shili zapewnia, że jeśli sytuacja na rynku ulegnie poprawie, to biuro wznowi swoją działalność. Sunshine Holiday zwróci zaliczki klientom.

Zobacz także: Najnowsze dane GUS-u. Zarobki Polaków poszły w górę

Z komunikatu spółki dowiadujemy się także, że żaden z klientów biura nie przebywa obecnie poza granicami kraju. Zaliczki wpłacone przez klientów i agentów na konto spółki zostaną w całości zwrócone na konta agentów biura. Cała operacja ma potrwać od 22.03.2016 do 15.04.2016 roku. Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że pracownicy w centrali spółki w Chorzowie mogą spodziewać się w najbliższych dniach zwolnień.

źródło: Onet, Rzeczpospolita

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: