SuperBiz wiadomości Urzędnicy obejrzą "Smoleńsk" za 5 zł z funduszu socjalnego

Urzędnicy obejrzą "Smoleńsk" za 5 zł z funduszu socjalnego

13.09.2016, godz. 17:09
Smoleńsk
foto:

Pracownicy urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie, gdzie rządzi Prawo i Sprawiedliwość, mają możliwość obejrzenia nowego filmu Antoniego Krauzego całkowicie za darmo. Nie dość, że zamiast 12 zł cena biletu wynosi dla urzędników jedynie 5 zł, to ta kwota zostanie pokryta z funduszu socjalnego urzędu - informuje "Gazeta Wyborcza".

Dziennik podaje, że do jej rzeszowskiego oddziału zadzwonił, zdziwiony całą sytuacją, jeden z tysiąca pracowników urzędu marszałkowskiego. Urzędnik zastanawia się dlaczego na nowego "Pitbulla" darmowych biletów nie rozdawano.

Sprawdź też: 500+. Czy polscy emigranci wyłudzają pieniądze?

Tomasz Leyko, rzecznik marszałka wyjaśnia w "Wyborczej", że każdy z pracowników urzędu posiada 300 zł na fundusz socjalny i może "iść na dowolny film, wziąć fakturę i później otrzymać zwrot pieniędzy". - Na fakturze nie ma tytułu filmu - stwierdza.

Specjalny pokaz "Smoleńska" dla podkarpackich urzędników zostanie zorganizowany 26 września. Normalna cena biletu wynosi 12 zł. Dla pracowników urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie jedynie 5 zł - które pokryje fundusz socjalny.

 

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: