SuperBiz wiadomości Urzędnicy z Warszawy dostaną 40 mln zł premii!

Urzędnicy z Warszawy dostaną 40 mln zł premii!

20.05.2015, godz. 14:26
Urzędnicy wystawili bezrobotnych do wiatru
Urzędnicy Ratusza wyłonili 240 kursantów, którzy w kwietniu mieli przejść darmowe szkolenia. 156 osób czeka na nie do dziś foto: Super Express

Premie i dodatki stołecznych urzędników w tym roku będą kosztowały warszawskich podatników 40 mln zł! To o 10 mln zł więcej niż w zeszłym roku. Rzecznik ratusza przed rokiem przekonywał, że po zmianie systemu wynagradzania urzędników, miejski budżet zaoszczędzi kilkadzisiąt milionów złotych - donosi serwis politykawarszawska.pl. Okazuje się, że jest wręcz przeciwnie!

Zgodnie z nowym regulaminem nagordy dla pracowników ratusza, przynaje się maksymalnie na pół roku. Premię urzędnik dostaje na wniosek przełożonego, który ocenia go według takich kryteriów jak: wiedza zawodowa, znajomość przepisów i procedur, sumienności, dążenia do rezultatów, samodzielności, obsługi klienta zewnętrznego i wewnętrznego – czytamy na stronie politykawarszawska.pl.

Zobacz także: Ile zarabia polski urzędnik? Pensja, dodatki i trzynastki

Z danych opublikowany przez serwis wynika, że największe premie urzędnicy z Warszawy dostali w 2008 r. Wówczas oprócz swoich pensji do podziału mieli 70 mln zł!

Najwyższe dodatki motywacyjne dostali dyrektorzy biur (średnio 3196,33 zł./osobę) ich zastępcy (2420,89 zł./osobę), główny księgowy i jego zastępca (średnio 1396,95 zł./osobę), naczelnicy i ich zastępcy (średnio 990,40 zł./osobę) oraz rzecznik prasowy (średnio 909,09 zł/osobę). Poborca musiał się zadowolić kwotą średnio 126,20 zł/osobę, a młodszy referent średnio 184,34 zł./osobę. Jeżeli chodzi o personel pomocniczy, najlepsze premie dostali kierowcy, sekretarki i kserografiści – średnio powyżej tysiąca złotych na osobę.

Źródło: politykawarszawska.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: