SuperBiz wiadomości Urzędy pracy pod ostrzałem

Urzędy pracy pod ostrzałem

20.01.2017, godz. 15:47
Urząd pracy
foto: SE/EAST NEWS

Likwidacji urzędów pracy domaga się Marek Jakubiak, wiceszef klubu poselskiego Kukiz'15 i biznesmen-piwowar. Uważa, że bezrobocie w Polsce zniknęło i dlatego pośredniaki generują tylko zbędne koszty.

Poseł Jakubiak swoje pomysły opiera na własnych doświadczeniach. "Jako pracodawca wiem, że rzadko kiedy korzystam z tych urzędów pracy, bo wiem, że one czasami nie przystają do roli" - ocenił Jakubiak.

Tak więc istnienie sieci uważa za uzależnione tylko i wyłącznie od decyzji polityków. "Specjalne urzędy pracy są zbędnym elementem życia politycznego, bo tam są po prostu zatrudnione tysiące osób, które nas obywateli kosztują".

ZOBACZ TEŻ: Moneta z podobizną Trumpa warta ponad 40 tys. zł powstała na Uralu

Więc Jakubiak proponuje, aby funkcje związane z dystrybucją świadczeń przejęła opieka społeczna. "Część tych obowiązków powinny wziąć Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej, natomiast urzędy pracy, które generują koszty państwa, gdzieś w okolicach czterech miliardów złotych rocznie, powinny być po prostu zlikwidowane, bo bezrobocia już nie ma. Więc po co?" - konkluduje poseł.

tagi: praca
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: