SuperBiz wiadomości Ustalenia z Brukseli: Wielka Brytania będzie miała twarde lądowanie po Brexicie

Ustalenia z Brukseli: Wielka Brytania będzie miała twarde lądowanie po Brexicie

29.04.2017, godz. 14:45
brexit
brexit foto: SHUTTERSTOCK

Jeśli Brytyjczycy liczyli, że będą mogli opuścić Unię Europejską bez żadnych konsekwencji, to byli w wielkim błędzie - tak można podsumować ustalenia dzisiejszego (29 kwietnia) szczytu 27 państw UE, których przedstawiciele spotkali się w Brukseli. Polskę reprezentowała premier Beata Szydło.

Efektem szczytu jest jednogłośne przyjęcie dokumentu nazwanego mapą drogową dla postępowania krajów Wspólnoty wobec wyjścia z niej Wielkiej Brytanii. Według dwudziestkisiódemki (w szczycie nie bierze udziału Wielka Brytania) najważniejsze jest to, by Wyspiarze wywiązali się ze wszystkich zobowiązań finansowych wobec Unii, a dopiero potem będzie można rozmawiać o tym, jakie relacje powinny panować między Londynem a Unią już po wystąpieniu z niej Wysp, które nastąpi do 29 marca 2019 r.

ZOBACZ TEŻ: Chcesz wyjechać do pracy do Anglii? Masz problem [BREXIT]

- Polska na obecnym etapie negocjacji dotyczących Brexitu ma trzy cele: zagwarantowanie praw obywateli polskich w Wielkiej Brytanii, rozliczenie finansowe i zbudowanie partnerskich relacji z Londynem już po Brexicie. Mówiąc o przyszłych relacjach i budowaniu Unii Europejskiej opartej na jedności i solidarności musimy też wyciągnąć wnioski z tego, co wydarzyło się i spowodowało wyjście Wielkiej Brytanii z UE - powiedziała podczas szczytu premier Beata Szydło. Jej wypowiedź cytuje WP money.

Źródło: money.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: