SuperBiz wiadomości Utrudnienia na Lotnisku Chopina. Przeczytaj, jeśli odbierasz kogoś z zagranicy

Utrudnienia na Lotnisku Chopina. Przeczytaj, jeśli odbierasz kogoś z zagranicy

27.06.2016, godz. 13:58
LOTNISKO CHOPINA.
foto: SHUTTERSTOCK

W związku ze zbliżającym się szczytem NATO oraz Światowymi Dniami Młodzieży, już od środy nastąpią utrudnienia w ruchu samochodów na warszawskim Lotnisku Chopina. Niebawem zostanie również wzmożona kontrola pasażerów. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę przed wyjazdem na lotnisko.

Zmiany na Lotnisku Chopina to tylko jedne z nielicznych działań prewencyjnych, które wchodzą w życie w związku z organizacją dwóch ważnych wydarzeń. Polska zostanie gospodarzem szczytu NATO (8 – 9 lipca) oraz Światowych Dni Młodzieży 2016 (27 – 31 lipca). Władze Okęcia szacują, że w tym czasie ruch pasażerów w porcie lotniczym wzrośnie. Z tego powodu w strefie przylotów zostaną utworzone dodatkowe stanowiska pracy. Ponadto zostanie zaostrzona kontrola pasażerów.

Dotychczas warszawiacy, którzy odbierali z lotniska przylatujących, mogli zaparkować auto pod wybranym terminalem. Ze względów bezpieczeństwa od 29 czerwca (środa) wejdą zmiany, które to uniemożliwią. Ponadto przed budynkiem lotniska zostaną utworzone policyjne punkty kontroli pojazdów. Nowość ma stanowić monitoring, umożliwiający odczytanie tablic rejestracyjnych na samochodach.

Przeczytaj również: Na Mazury polecimy z 30 różnych miast. Porównaliśmy ceny z PKP

Zostanie również wzmocniona kontrola paszportowa. Oprócz tradycyjnej kontroli na lotnisku, będą odbywać się kontrole na rejsach wewnętrznych, przy wewnętrznej granicy strefy Schengen. W czasie planowanych wydarzeń czas trwania odprawy może się wydłużyć. Pasażerowie nie powinni także zostawiać bagażu bez opieki. Może to sparaliżować pracę lotniska.

Na razie lotnisko nie otrzymało żadnych informacji o zagrożeniu. Komendant Straży Granicznej Warszawa-Okęcie Robert Kulus zapewnił w rozmowie z radiem Eska, że dodatkowe kontrole mają mieć charakter wyrywkowy i nie powinny utrudniać ruchu pasażerów.

Źródła: warszawa.eska.pl, warszawa.wyborcza.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: