SuperBiz wiadomości Utrudnienia na lotnisku w Modlinie. Będzie strajk pracowników!

Utrudnienia na lotnisku w Modlinie. Będzie strajk pracowników!

16.02.2016, godz. 12:52
KOLEJKI LEKARZ ZUS SKLEP LOTNISKO
foto: SHUTTERSTOCK

Dziś o godz. 15.00 ma się rozpocząć strajk włoski, który chcą przeprowadzić pracownicy zajmujący się sprawdzaniem podróżnych. Swoje obowiązki planują wykonywać bardzo powoli i wyjątkowo skrupulatnie – przez to część pasażerów może nigdzie nie polecieć. Ochroniarze chcą strajkować, ponieważ, jak twierdzą, nie otrzymali całości wynagrodzeń za styczeń.

Władze lotniska w Modlinie twierdzą, że nic nie wiedzą o planowanym strajku. Akcję protestacyjną zaplanowali pracownicy, którzy zajmują się kontrolą bezpieczeństwa. Zamierzają oni sprawdzać podróżnych bardzo skrupulatnie. Istnieje ryzyko, że przez to nawet kilkudziesięciu pasażerów dziś nigdzie nie poleci – mówi anonimowo jeden z ochroniarzy.

ZOBACZ TEŻ: Ochroniarze pracują za ok. 6 zł za godzinę w publicznych placówkach

Strajk ma się rozpocząć o godz. 15.00. Ochroniarzy zatrudnia firma zewnętrzna - pracują oni w oparciu o umowy cywilnoprawne. Jak twierdzą, nie dostali całości wynagrodzeń za styczeń - anonimowy ochroniarz mówi, że zamiast 6 tys. zł otrzymał tylko 1,5 tys. zł. Pracownicy zapowiadają, że prócz dokładnej kontroli bagaży, będą też na bieżąco sprawdzać stan swoich kont. Dopiero kiedy ich zaległe pieniądze tam trafią, strajk włoski się zakończy.

Źródło: tvn24bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: