SuperBiz wiadomości Uwaga Allegrowicze! Atak hakerski na serwis aukcyjny?

Uwaga Allegrowicze! Atak hakerski na serwis aukcyjny?

19.01.2016, godz. 15:59
Allegro
Awaria serwisu Allegro foto: Screenshot

Serwis Allegro padł ofiarą ataku hakerskiego? Na pierwszy rzut oka strona aukcyjna działa bez zarzutów, ale logując się na własne konto jesteśmy przerzucani na konto innego użytkownika. Allegrowicze donoszą, że w ten sposób mają dostęp do cudzych danych osobowych oraz możliwość ich zmiany! Allegro poinformowało, że pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Jak podaje serwis Niebezpiecznik.pl, awaria systemu Allegro może być spowodowana tzw. mieszaniem sesji. - Chodzi o to, że przy logowaniu na jakiś określony bądź nieokreślony czas nadawany jest numer sesji, który jest przechowywany w przeglądarce, a na serwerze jest przypisany do konkretnego użytkownika i jeśli przy logowaniu wygeneruje się klucz, który jest już w użyciu to pokaże się konto, do którego klucz był wcześniej przypisany - czytamy na Niebezpiecznik.pl.

Czytaj koniecznie: 9-latka w liście do premier Szydło krytykuje projekt 500 zł

W mediach społecznościowych Allegrowicze alarmują, że przy próbie logowania do serwisu zostali przerzuceni na konto innego użytkownika. - Nie można zalogować się do własnego konta Allegro, nie można dodać aukcji do obserwowanych. Najgorsze, że można zalogować się do konta innego użytkownika, wykonywać na nim operacje, edytować dane, kupować, czyli w pełni korzystać z jego konta, uzyskać dane osobowe - to chyba jest skandal - pisze oburzony użytkownik popularnego serwisu aukcyjnego.

Allegro uspokaja, że "to przejściowe kłopoty techniczne". - Przez jakiś czas Allegro będzie niedostępne. Wrócimy do Was, tak szybko jak to możliwe. Przepraszamy za niedogodności - czytamy w komunikacie.

Niebezpiecznik.pl odradza próbę logowania się do serwisu, do czasu aż administratorzy strony nie ogłoszą, że można to bezpiecznie uczynić.

 

Źródło: Niebezpiecznik.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: