SuperBiz wiadomości Uwaga klienci mBanku. W mailach rozsyłane są fałszywe faktury

Uwaga klienci mBanku. W mailach rozsyłane są fałszywe faktury

12.04.2017, godz. 16:10
mBank
mBank foto: Materiały prasowe

Zastawianie pułapek w postaci rozsyłania fałszywych maili z wirusami na użytkowników banków, portali internetowych i platform są ostatnio coraz częstszym zjawiskiem. Cyberataki na instytucje rządowe i finansowe stają się chlebem powszednim, dlatego trzeba strzec się przed wszelkimi próbami wyłudzeń. Wyobraźni hakerom nie brakuje. Klienci mBanku otrzymują ostatnio maile z fałszywymi fakturami, które prawdopodobnie po ściągnięciu na komputer instalują groźnego wirusa wyłudzającego dane.

Fałszywe wyciągi z kont otrzymują ostatnio klienci mBanku, które z autentycznymi nie mają nic wspólnego. To dzieło cyberprzestępców, którzy liczą na naiwność użytkowników - mają ściągnąć plik na swój komputer, tym samym infekując go groźnym wirusem.

Sprawdź również: Skandal! Wyrzucili go z samolotu, choć miał bilet. Ile dostanie odszkodowania?

Wiadomości o tytule: „mBank - Elektroniczne zestawienie operacji na karcie kredytowej" do złudzenia przypominają autentyczne, jednak podejrzenie i słusznie – wzbudza załącznik: "Elektroniczne Zestawienie Opreacji - VISA CLASSIC nr 45.zip", który ściąga na urządzenie katalog z plikami: "Elektroniczne Zestawienie Opreacji - VISA CLASSIC nr 45.rar" oraz "Haslo do elektonicznego zestawienia operacji.txt". Następnie można zobaczyć plik z rozszerzeniem .VBS, którego uruchomienie pobiera plik z rozszerzeniem .EXE.

Zobacz także: Ministerstwo wykreśla z rejestru firmy widma. Zniknęło ich już 40 tys.


To prawdopodobnie ten ostatni powoduje wgranie złośliwego oprogramowania, które może wykraść dane oraz co najważniejsze – wyłudzać pieniądze.

 

Źródło: /Zaufana Trzecia Strona / tvn24.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: