SuperBiz wiadomości Uwaga na fałszywe e-maile z Ministerstwa Finansów

Uwaga na fałszywe e-maile z Ministerstwa Finansów

26.08.2016, godz. 11:49
Uważaj na fałszywe maila z Ministerstwa Finansów
Uważaj na fałszywe maila z Ministerstwa Finansów foto: SHUTTERSTOCK

Jeśli dostałeś e-mail dotyczący ukrywania dochodów lub kontroli dochodów, to nie otwieraj tej wiadomości. Oszuści podszywają się pod Ministerstwo Finansów.

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości informuje o „ukrywaniu dochodów" lub „wyznaczonej kontroli dochodów". Otwieranie takich wiadomości grozi zawirusowaniem komputera. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać takiej wiadomości ani załączników do niej dodanych. Ministerstwo Finansów podkreśla, że ewentualna elektroniczna korespondecja wychodząca z resortu ma domenę mf.gov.pl.

Oto przykładowa treść fałszywej wiadomości dotyczącej „wyznaczonej kontroli dochodów":

Dzień dobry,
W trakcie naszych kontroli ujawniliśmy ukrycie Pana/Pani dochodów, w związku z czym będzie przeprowadzona kontrola podatkowa. Dokument wskazujący na naruszenia o składaniu fałszywego dochodu w załączony w e-maile. Sankcja na przeprowadzenie ściągania podatkowego również jest załączona do dokumentu.
Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 01.08.2816 do 14:00 ze wszystkimi swoimi dochodami za rok 2016, a także interesują nas niektóre transakcje przeprowadzane w roku bieżącym.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Dane kontaktowe znajdują się poniżej, należy podać w piśmie numer sprawy "PL37467426" i osobisty kod.
Ministerstwo Finansów ul. Świętokrzyska 12 00-916 Warszawa NIP: 526-025-02-74 REGON: 000002217

Zobacz: Budżet państwa na 2017 rok. Rząd przyjął wstępny projekt

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: