SuperBiz wiadomości Uwaga na oszustów. Wyłudzają pieniądze na fałszywe wezwania do zapłaty

Uwaga na oszustów. Wyłudzają pieniądze na fałszywe wezwania do zapłaty

21.02.2016, godz. 14:21
pieniądze banknoty kasa pożyczka dług komornik
foto: EAST NEWS

Złodzieje szukają wszelkich sposobów, aby wykraść pieniądze. Teraz podając się za urzędników, wręczają fałszywe wezwania w sprawie zapłaty podatku od nieruchomości za obecny rok.

Oszuści chodzą od domu do domu przedstawiając się za warszawskich urzędników, którzy wręczają mieszkańcom decyzję o wysokości opłaty. Na kartce widnieje numer konta na które mają być przesłane pieniądze oraz termin do którego najpóźniej należy dokonać wpłaty. Namawiają również potencjalne ofiary oszustwa do zapłaty na miejscu.

Czytaj też: Uwaga na paragonowych oszustów

Zarówno policja, jak i miejscy urzędnicy przypominają, że dokument z prośbą o zapłatę, mogą osobiście wręczyć podatnikowi, ale jedynie zabezpieczonej kopercie. Ponadto zawsze też muszą w takiej sytuacji przedstawić identyfikator potwierdzający, że dana osoba rzeczywiście jest urzędnikiem.

Czujność powinien wzbudzić fakt, że oszuści podający się za urzędników, nalegają na jak najszybsze opłacenie rachunku - każdy podatnik ma indywidualnie ustalane wysokość i termin płatność. Ponadto urzędnik nie ma prawa żądać zapłaty do ręki.

W razie wątpliwości związanych z wyłudzeniami pieniędzy z wezwań do zapłaty, wszystkie sytuacje budzące podejrzenia należy zgłaszać policji.

 

 

Źródło: Radio Zet

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: