SuperBiz wiadomości Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS

Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS

12.07.2015, godz. 12:00
KOMPUTER TELEFON TABLET
foto: SHUTTERSTOCK

Wygląda na to, że mamy do czynienia z kolejną plagą oszustw. Po fałszywych mailach, w których oszuści podawali się za banki i wyłudzali od niczego nieświadomych klientów ważne dane, czas przyszedł na podszywanie się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Do przedsiębiorców wysyłane są w imieniu Zakładu fałszywe maile. Rzecznik ZUS-u zaleca wzmożoną ostrożność.

Co zawierają wiadomości? Oszuści informują w nich o rzekomych błędach w rozliczeniach składkowych. Rzecznik ZUS-u podkreśla, że zakład nigdy nie kontaktuje się mailowo z przedsiębiorcą, jeśli ten sam najpierw nie napisze do swojego tzw. opiekuna w ZUS-ie. - Prosimy uważać na wszelką korespondencję elektroniczną zwracającą uwagę na błędy w rozliczeniach składkowych – zwraca się do przedsiębiorców rzecznik Zakładu.

ZOBACZ TEŻ: 8,4 mld zł „wyparowało” z kont emerytalnych? Mamy odpowiedź ZUS!

O działaniach oszustów ZUS dowiedział się od samych przedsiębiorców, którzy informowali urzędników o mailach, w których wzywano ich do natychmiastowego sprostowania rzekomych błędów. Jeżeli ktokolwiek otrzyma podejrzany mail z ZUS-u, przede wszystkim nie powinien na niego reagować. Jeśli ktoś chce upewnić się, czy to faktycznie ZUS się z nim kontaktuje, może to zrobić pod numerem telefonu 22 560-16-00. Konsultanci są dostępni od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 18.00.

Źródło: Tvn24bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: