SuperBiz wiadomości Uwaga! Te ciastka dla dzieci mogą powodować raka. Sprawdź, czy masz je w domu!

Uwaga! Te ciastka dla dzieci mogą powodować raka. Sprawdź, czy masz je w domu!

18.07.2017, godz. 10:53
DZIECI W ŻŁOBKU.
Dzieci w żłobku. foto: SHUTTERSTOCK

Miały być smaczną przekąską dla dzieci, a mogą powodować raka! Chodzi o belgijskie ciastka Belkorn Biskids 6+, przed którymi ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny. Koniecznie sprawdź, czy masz je w domu i pod żadnym pozorem nie dawaj ich dziecku!

Ciastka Belkorn wydają się ciekawą propozycją dla maluchów, bo nie dodaje się do nich cukru. Ich producent zaliczył jednak karygodną wpadkę. Dwie partie produktu (które trafiły m.in. do Polski) zawierają bardzo szkodliwy dla zdrowia akryloamid. Związek ten może powodować raka! Ostrzeżenie wydane przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) dotyczy ciastek w opakowaniach po 150 g, o smaku jabłkowym.

Groźne partie produktu to:

- partia nr 164802, data minimalnej trwałości 29/11/2017

- partia nr 171905, data minimalnej trwałości 12/05/2018

Koniecznie sprawdźcie, czy macie te ciastka w domu! Jeśli tak, pod żadnym pozorem nie jedzcie ich sami, ani nie dawajcie dzieciom. GIS zaleca ich zwrot w miejscu, w którym je zakupiliście albo też ich zniszczenie. Co ważne, producent ciastek przyznaje się do błędu. Polecił już polskiemu dystrybutorowi natychmiastowe wycofanie ich ze sprzedaży.

ZOBACZ TEŻ: Kosmetyki naszpikowane szkodliwymi substancjami

Ciastka, które jeszcze nie zostały dostarczone sklepom, czekają na utylizację w magazynie. Jak podaje GIS, wszystkie punkty, w których dostępne były ciastka, zostały uprzedzone o konieczności ich wycofania, a więc powinny być też przygotowane na zwroty ze strony klientów.

Źródło: (info. i fot.) Główny Inspektorat Sanitarny

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: