SuperBiz wiadomości Uważaj, jeżeli masz wykupioną wycieczkę z tym biurem podróży!

Uważaj, jeżeli masz wykupioną wycieczkę z tym biurem podróży!

17.07.2016, godz. 17:44
Wakacje na Sycylii
Wakacje na Sycylii foto: Archiwum prywatne

Polskie biuro podróży ogłasza upadłość. To pierwszy taki incydent w tym roku. Zarząd krakowskiej spółki opublikował oświadczenie, w którym informuje o niewypłacalności. Sprawdź, co zrobić, jeżeli masz wykupioną wycieczkę po 13 lipca 2016 roku.

„Zarząd spółki Nautica Incentive sp. z o.o. z przykrością informuje, iż z uwagi na brak środków na kontynuowanie działalności operacyjnej spółki jest zmuszony złożyć do sądu rejonowego dla Miasta Krakowa wniosek o upadłość spółki. Złożenie wniosku nastąpiło w dniu 14. 07. 2016. Tym samym spółka zawiesza działalność touroperatorską i sprzedaż wyjazdów, a anulowaniu podlegają wszystkie wyjazdy, które mają się rozpocząć od dnia 14. 07. 2016" – można przeczytać w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie biura podróży.

Firma zapewnia, że w chwili obecnej żaden jej klient nie przebywa za granicą. Pozwoli to uniknąć uruchomienia procedury ściągania turystów z innych krajów do Polski. Natomiat powody do zmartień mają te osoby, które wykupiły wycieczki w późniejszym terminie.

Przeczytaj również: Loty do Turcji. Które lotniska realizują połączenia?

Dysponentem gwarancji ubezpieczeniowej spółki w kwocie 912 tys. zł jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. To on będzie realizował procedurę zwrotu wpłat uiszczonych przez klientów biura podróży. Został on już powiadomiony o złożeniu wniosku o upadłość. Umowa ubezpieczenia została zawarta z towarzystwem ubezpieczeniowym AXA.

Nautica Incentive zapewnia, że kwota ubezpieczenia wystarczy na zwrot wszystkich kosztów poniesionych przez klientów. Spółka dodaje, że dołożyła wszelkich starań, aby poinformować o zainstniałej sytuacji osoby, które planowały skorzystać z jej wakacyjnej oferty. Turyści, którzy planowali wyjazd z Nautica Incentive, powinni postępować zgodnie z udzielonymi przez spółkę instrukcjami bądź skontaktować się ze stroną umowy.

Źródła: euronaut.com, rp.pl, polskieradio.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: