SuperBiz wiadomości Volkswagen da podwyżki 120 tys. pracownikom. Ale tylko w Niemczech

Volkswagen da podwyżki 120 tys. pracownikom. Ale tylko w Niemczech

20.05.2016, godz. 22:18
Volkswagen AG
Volkswagen AG foto: EAST NEWS

Pomimo afery związanej z ukrywaniem przez Volkswagena pomiarem emisji spalin i rekordowej straty finansowej w jakiej znalazł się niemiecki producent samochodów w związku ze skandalem, aż 120 tys. osób zatrudnionych w Volkswagenie dostanie podwyżkę. Ale tylko pracownicy w niemieckich zakładach.

Pracownicy dostaną podwyżkę w wysokości 5 proc. w ciągu 1,5 roku - poinformował koncern z Wolfsburga. Ale dotyczy to jedynie co piątego zatrudnionego w międzynarodowym koncernie motoryzacyjnym.

Czytaj też: Płaca minimalna wzrośnie aż do 2 tys. złotych już za rok?

Pieniądze trafią zatem jedynie do kieszeni niemieckich pracowników Volkswagena, ale z wyłączeniem tych z Audi i Porsche, należących do grupy Volkswagena. Warto odnotować, że niedawno wszyscy pracownicy niemieckiej firmy dostali roczną premię w wysokości 3950 euro (ok. 14 tys. zł) - czyli o ok. 30 proc. mniej niż zazwyczaj.

Przypomnijmy, że w wyniku afery spalinowej akcje koncernu spadły o 40 proc. Niemiecki producent, który mierzy się teraz z licznymi pozwami, zmuszony był utworzyć rezerwę w wysokości 16,2 mld euro na pokrycie spodziewanych kosztów związanych ze skutkami skandalu. Volkswagen zamknął rok 2015 rekordową stratą w wysokości 1,4 mld euro - podaje TVN24 BiŚ.

 

Źródło: TVN24 BiŚ

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: