SuperBiz wiadomości W czwartek sklepy zamknięte. Gdzie zrobisz zakupy w Boże Ciało?

W czwartek sklepy zamknięte. Gdzie zrobisz zakupy w Boże Ciało?

14.06.2017, godz. 06:00
Jak robić zakupy z głową na promocjach
foto: SHUTTERSTOCK

Jeśli w związku z przypadającym na czwartek 15 czerwca Bożym Ciałem zaplanowaliście sobie dłuższy weekend, podczas którego chcecie np. pogrillować, musicie zaopatrzyć się w produkty wcześniej! Zgodnie z prawem 15 czerwca zamknięte będą duże markety i dyskonty. Podpowiadamy, gdzie będziecie mogli zrobić zakupy, jeśli nie uda się wam zaopatrzyć na Boże Ciało wcześniej.

Gdzie zrobić zakupy w Boże Ciało?
Wielu z nas w wolny dzień lubi wybrać się na zakupy, ale w Boże Ciało nie będzie takiej możliwości. Jako że to dzień ustawowo wolny od pracy, zamknięte muszą być duże sklepy. Zakupów nie zrobimy więc choćby w Biedronce, Lidlu, Auchan, Carrefourze, Tesco czy Kauflandzie. Zamknięte będą również sklepy odzieżowe jak np. H&M czy Reserved, salony prasowe jak np. Empik oraz sklepy z elektroniką jak Media Markt czy Saturn. O większych zakupach w Boże Ciało musimy więc zapomnieć.

ZOBACZ TEŻ: Zakaz handlu w niedzielę. Będzie „tylko” 29 wyjątków

Jeśli jednak będziemy potrzebowali dokonać pilnych zakupów, musimy udać się na przykład na stację benzynową, dyżurować powinna też część aptek. Pracować będą mogły mniejsze sklepy jak Żabka, Freshmarket czy Małpka oraz sklepy osiedlowe, ale wyłącznie pod warunkiem, że za ladą stanie sam właściciel lub też osoba zatrudniona w oparciu o umowę cywilnoprawną (tu trzeba jednak liczyć się z tym, że godziny pracy będą krótsze niż zazwyczaj). Należy się spodziewać, że bez ograniczeń otwarte będą kina oraz restauracje, nawet jeśli są to sieciówki w galeriach handlowych takie jak McDonald’s czy KFC.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: