SuperBiz wiadomości W Łodzi będzie można kupić sobie pokój hotelowy i czerpać zyski z wynajmu

W Łodzi będzie można kupić sobie pokój hotelowy i czerpać zyski z wynajmu

22.11.2015, godz. 08:00
DUDA BĘDZIE MIESZKAŁ W HOTELU NIE CHCE BELWEDERU
HOTEL PREZYDENCKI foto: Super Express

System condo to w Polsce pojęcie wciąż raczej nieznane, choć na tej zasadzie działa już w naszym kraju kilka hoteli. O co chodzi? Deweloper stawia hotel i go obsługuje, ale pokoje nie są jego własnością. Te kupują prywatni inwestorzy, którzy później czerpią zyski z wynajmu. Pierwsza tego typu inwestycja ma ruszyć w Łodzi.

15-kondygnacyjny hotel ma powstać w okolicach dworca Łódź Kaliska. Będzie w nim 300 pokoi, ale jeszcze nie wiadomo, w jakim standardzie. Deweloper czeka teraz na pozwolenie na budowę, a cały obiekt chce ukończyć w 2018 r.

ZOBACZ TEŻ: Nie do wiary? A jednak! Bankowość mobilna w Polsce działa już od 1999 r.

Choć hotel będzie obsługiwany przez jedną z sieci, to pokoje mają być sprzedawane prywatnym inwestorom, którzy będą zarabiali na ich wynajmie. Deweloper chwali się, że już teraz potencjalni kupcy interesują się inwestycją z racji atrakcyjnego położenia planowanego hotelu.

ZOBACZ TEŻ: Firma farmaceutyczna chce zmienić nazwę przez… terrorystów!

Deweloper mówi, że inwestycja w tzw. systemie condo to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Łodzi. Zachęca też do kupowania pokoi, mówiąc, że inwestycja zwróci się po ok. dziesięciu latach, a w najgorszym scenariuszu – po dwudziestu.

Źródło: „Dziennik Łódzki”

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: