SuperBiz wiadomości W Polsce aż o 70 proc. wzrośnie liczba dolarowych milionerów!

W Polsce aż o 70 proc. wzrośnie liczba dolarowych milionerów!

13.10.2015, godz. 13:51
dolary, portfel, dolary w portfelu
dolary, portfel, dolary w portfelu foto: Dreamstime

Prywatne majątki wszystkich najbogatszych ludzi świata łącznie wyniosą do połowy 2020 r. 345 bilionów dolarów, czyli. ok. 1,3 biliarda zł – przewiduje Credit Suisse Group AG. To mniej, niż początkowo podawała. I choć najbogatsi mieszkańcy ziemi będą bogacili się wolniej niż zakładano, nie dotyczy to Polski. U nas liczba milionerów ma wzrastać.

Mówiąc o najbogatszych mieszkańcach Ziemi, mamy na myśli tych, których majątki zaczynają się od miliona dolarów. Credit Suisse zakładało, że łączna wartość zgromadzonych przez nich środków będzie wynosiła do połowy 2019 r. 369 bilionów dolarów, czyli ok. 1,4 biliarda zł. Tymczasem najnowsze prognozy są dla najbogatszych nieco mniej korzystne. Światowe prywatne majątki do połowy 2020 r. będą łącznie warte o 100 bilionów zł mniej, niż miało to być w tym samym okresie rok wcześniej.

ZOBACZ TEŻ: Tempo wzrostu polskich wynagrodzeń niemal najszybsze na świecie

Wszystko wynika z tego, że globalna gospodarka rozwija się wolniej, niż zakładano. Wprawdzie świat wciąż się bogaci, ale tempo tego procesu nie jest tak szybkie, jak myślano. Co ciekawe, według prognoz Polska jest w gronie krajów, w których liczba dolarowych milionerów w ciągu pięciu lat wzrośnie aż o 70 proc.! Prócz naszego kraju stanie się tak tylko w w Chinach, Arabii Saudyjskiej, Tajwanie i Kolumbii.

Źródło: tvn24bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: