SuperBiz wiadomości W ten weekend trzy festiwale do wyboru

W ten weekend trzy festiwale do wyboru

17.06.2016, godz. 13:22
Life Festival Oświęcim 2016
Life Festival Oświęcim 2016 foto: Materiały prasowe

Sezon na festiwale rozkręca się. Od dzisiaj możemy bawić się na imprezach w Gdańsku, Warszawie i Oświęcimiu. Jeden z tych festiwali nich jest DARMOWY!

Najstarszy i najbardziej znany jest Life Festival w Oświęcimiu. Swego czasu stał się zarzewiem wielu kontrowersji, ponieważ odbywa się niby na stadionie, ale - zdaniem niektórych - zbyt blisko muzeum na terenie obozu zagłady w Brzezince. Organizatorzy odpierają te zarzuty, twierdząc, że chcą zmienić wizerunek miasta, a festiwal ma być :przesłaniem pokoju:.

ZOBACZ TEŻ: Muzyczne lato festiwalowe [GALERIA]

Tak czy owak, odbywający się na stadionie Unii impreza jest mocno obsadzona. Gwiazdami będą Elton John i Queen, a z polskich m.in. Perfect i Taco Hemingway, będzie tez strona Red Bull dla młodych artystów elektronicznych. Bilety na siódmą edycję również nie są tanie: dwudniowy karnet od 282 złotych za stojące miejsca na płycie po 1040 zł za wejściówki VIP. Jednodniowa impreza to koszt minum 138 złotych. Jeśli wolimy usiąść na trybunach, to zapłacimy 248 albo 268 złote, w zależności od dnia, a jak preferujemy strefę VIP, to liczmy się z wydatkiem rzędu 640 albo 740 złotych.

ZOBACZ TEŻ: Polska to atrakcyjny rynek dla imprez

Inny charakter ma festiwal, który odbędzie się jutro, czyli w sobotę, w Parku Królikarnia, czyli na.... trawniku przed Pałacem Królikarnia. Do posłuchania będą tylko gwiazdy z Polski i to takie, które grają ambitny pop: Organek, Ania Dąbrowska, Kortez, Brodka i Artur Rojek.  Dla wybrednych będzie scena T-Mobile Electronic Beats, z warsztatami beatboxu, elektroniką i alternatywą. Do dypozycji będą też filmy Krzysztofa Kieślowskiego, wyświetlane w Pałacu, strefa gastro i spory kącik dla dzieci. I to wszystko za niewygórowaną cenę: 29 złote w przedsprzedaży i 39 złote jutro.

ZOBACZ TEŻ: Rusza sezon festiwalowy. Na początek Red Bull

Bardzo ciekawa opcją jest Fląder Festiwal, który odbywa się .... na plaży w gdańskim Brzeźnie. Główna scena dosłownie ochlapywana jest wodą z morskich fal, a oprócz niej mamy jeszcze trzy, zgromadzone wokół brzeźnieńskiego mola. Repertuar to przemieszanie znanych alternatywnych kapel z poczatkującymi zespołami, w dużej mierze z Wybrzeża. Fląder rządzi się jedną starą festiwalową zasadą - żaden artysta nie pojawia się na scenie dwa razy. A impreza ma jedną, dla wielu fanów muzyki jeszcze cenniejszą, zasadę: jest darmowa!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: