SuperBiz wiadomości W urzędach jest najwięcej ofert pracy od 14 lat! Bezrobocie – tylko 10,4 proc.

W urzędach jest najwięcej ofert pracy od 14 lat! Bezrobocie – tylko 10,4 proc.

07.07.2015, godz. 13:57
Kosiniak-Kamysz wygryzie Piechocińskiego
Władysław Kosiniak-Kamysz foto: Super Express

Znów mamy niższe bezrobocie. W czerwcu wynosiło ono tylko 10,4 proc. - podało Ministerstwo Pracy (w maju było to 10,8 proc.). W czerwcu do urzędów pracy wpłynęła też rekordowo wysoka liczba ofert pracodawców – aż 117 tys. To najlepszy wynik od 14 lat, czyli od początku prowadzenia ministerialnych statystyk!

„W urzędach pracy na koniec czerwca zarejestrowanych było 1,6 mln osób. To najlepszy wynik od 7 lat. W ciągu miesiąca liczba bezrobotnych spadła o 77,9 tys. Sytuacja poprawiła się we wszystkich województwach – najbardziej na Pomorzu, Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce” - podaje ministerstwo w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej. Tam czytamy też, że w zeszłym miesiącu w urzędach zarejestrowanych było o 288 tys. osób mniej niż w analogicznym okresie sprzed roku.

ZOBACZ TEŻ: W maju niższe bezrobocie, ale i średnia krajowa

–Dzięki rozpoczętej rok temu reformie, pracownicy urzędów pracy coraz lepiej radzą sobie ze zdobywaniem ofert zatrudnienia. Nie chodzi jednak o jakąkolwiek pracę, ale o taką, która pozwoli Polakom zapewnić lepsze życie swoim rodzinom – skomentował najnowsze dane minister pracy, Władysław Kosiniak-Kamysz. Minister podkreślił też, że najpewniej w ciągu najbliższych miesięcy stopa bezrobocia przybierze wartość jednocyfrową. Obecnie wynosi ona 10,4 proc., czyli jest o 0,4 punktu procentowego niższa niż w maju.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: