SuperBiz wiadomości Walentynki napędzają handel. Z tej okazji wydajemy trzy czwarte 500 Plus!

Walentynki napędzają handel. Z tej okazji wydajemy trzy czwarte 500 Plus!

13.02.2017, godz. 11:35
Serce, walentynki
foto: EAST NEWS

Branża handlowa bardzo dobrze wie, jak wykorzystać każdą okazję, by zarobić. Komercyjne święto to zazwyczaj sposobność, by wycisnąć z klientów jak najwięcej. Także Walentynki to poważne źródło zysku. Kubki, poduszki, ramki z serduszkami, czekoladki, bielizna, wypad do kina czy na romantyczną kolację to tylko kilka z propozycji, by uczynić ten dzień wyjątkowym. Polacy z tej okazji wydają w sumie... 1,5 mld zł rocznie!

Organizacja Pracodawców RP wyliczyła, że z powodu Walentynek wydajemy trzy czwarte miesięcznych wypłat z Programu 500 Plus. To daje sumę ok. 1,5 mld zł rocznie. Oszacowano, że jest to również równowartość ¾ kwoty wydanej na budowę... Stadionu Narodowego.

Sprawdź również: Walentynkowe inspiracje od Lidla [GALERIA]

To komercyjne święto świetnie napędza gospodarkę: Polacy więcej konsumują i więcej kupują – nie wypada bowiem nie wydać pieniędzy na prezent dla ukochanej osoby. Natomiast pracują jak w każdy inny dzień w roku, wytwarzając dobra, z których skorzysta rynek.

Zobacz także: Stadion Narodowy z imionami zakochanych par

Pod względem wydatków, "lepsi" od Polaków są Amerykanie, którzy w 2016 roku na ten cel przeznaczyli 19,7 mld dol. (tj. 79,66 mld zł).

 

Źródło: /money.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: