SuperBiz wiadomości Warszawiacy domagają się przedłużenia ważności kart miejskich

Warszawiacy domagają się przedłużenia ważności kart miejskich

16.12.2016, godz. 14:36
ZTM nie traktuje pasażerów na równi
foto: SHUTTERSTOCK

W związku ze smogiem, Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił, że 15 grudnia komunikacja miejska w stolicy będzie bezpłatna. Miało to zrazić mieszkańców Warszawy do transportu samochodowego. Jednak część warszawiaków poczuła się oszukana, a w internecie zawrzało.

Właściciele biletów okresowych uznali, że im również należy się zniżka. Postulowali, aby przedłużyć ważność kart miejskich o jeden dzień. Podobne propozycje padają ze strony internautów przy okazji obchodów „Dnia bez samochodu". Jak dowiedział się serwis wawalove.pl, użytkownicy kart miejskich nie mogą jednak liczyć na upusty.

Zobacz także: Tanie bilety lotnicze do Azji

- Niemożliwe jest wydłużenie ważności biletu długookresowego o jeden dzień w związku z dzisiejszą akcją. Obecnie nie mamy planu wprowadzenia takiego rozwiązania. To podobna sytuacja, jak przy akcji „Dzień bez samochodu". Zgłaszają się do nas pasażerowie, że regularnie opłacają bilet okresowy i chcieliby w związku z tym przedłużyć o jeden dzień jego ważność. Nie mamy jednak ani technicznych możliwości, by to zrobić, ani także takich planów, żeby w przyszłości to wprowadzić – powiedziała czytelnikom serwisu Magdalena Potocka z biura prasowego Zarządu Transportu Miejskiego.

Przeczytaj również: Polujesz na tanie bilety lotnicze? Uważaj, żeby nie popełnić tych błędów

Spełnienie roszczeń internautów prawdopodobnie nie stanowiłoby problemu w Londynie. Użytkownicy tamtejszych Oyster card mogą prześledzić swoje trasy w internecie, doładować kartę niewielką kwotą, a nawet – skorzystać z komunikacji miejskiej bez kupowania biletu. W stolicy Wielkiej Brytanii wystarczy przyłożyć do czytnika w pojeździe komunikacji miejskiej lub w metrze kartę płatniczą, Oyster card lub One Day Bus Pass, a opłata za bilet zostanie automatycznie pobrana z konta.

Źródła: ztm.waw.pl, wawalove.pl, toptiplondon.com

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: