SuperBiz wiadomości Warszawska giełda na Jedwabnym Szlaku

Warszawska giełda na Jedwabnym Szlaku

27.12.2016, godz. 13:03
Warszawska giełda na Jedwabnym Szlaku
foto: Materiały prasowe

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie coraz częściej spogląda daleko na wschód, aż do Chin. Przed świętami warszawski parkiet po raz kolejny odwiedzili najwyżsi rangą przedstawiciele Haitong Bank Securities. Drugi co do wielkości chiński bank inwestycyjny widzi w naszej giełdzie stabilnego i poważnego partnera w interesach.

Chiny od dłuższego czasu poszukują partnera strategicznego w Europie, a ich uwaga jest coraz bardziej skupiona na warszawskiej giełdzie. Zdaniem przedstawicieli Państwa Środka to obecnie najbezpieczniejsze miejsce w Europie dla ulokowania części ogromnego kapitału. A dla Polski ogromna szansa na włączenie się w globalne procesy gospodarcze. - W dynamicznie zmieniającym się międzynarodowym układzie sił Warszawa jest dla Pekinu naturalnym wyborem. Było to doskonale widoczne już kilka miesięcy temu, podczas wizyty Xi Jinpinga, przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej. Jako jedyny kraj UE uniknęliśmy recesji, a co więcej odnotowaliśmy wzrost. Polska gospodarka ma stabilne fundamenty, jest wolna od nierównowag makroekonomicznych. Jesteśmy największym krajem w regionie, mamy najwięcej ludności. To potencjał, dzięki któremu chińskie firmy i inwestorzy mogą osiągnąć w Polsce większe korzyści niż w którymkolwiek innym kraju Europy – mówi Małgorzata Zaleska, Prezes Zarządu GPW.

Haitong Securities to pierwszy globalny uczestnik rynków kapitałowych pochodzący z Azji, prowadzący na dużą skalę działalność w obszarze bankowości inwestycyjnej w Polsce. Dla warszawskiej giełdy współpraca z Haitong Securities to jedyna w swoim rodzaju okazja do nawiązania współpracy między chińskimi biznesem, a także możliwość wprowadzenia do obiegu na polskim rynku kapitałowym produktów finansowych denominowanych w juanie. - Nie tylko Londyn i Nowy Jork to centra światowych finansów. Dlatego już na początek przyszłego roku zaplanowaliśmy cykl spotkań w Azji z Haitong Bankiem. Naszym celem jest pozyskanie tamtejszych inwestorów i kapitału, który zasoby są tam ogromne. Dla warszawskiej giełdy będzie to nowe otwarcie – podkreśliła prezes GPW.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: