SuperBiz wiadomości Wątpliwości podatkowe na naszą korzyść - Sejm przyjął ustawę. Co z referendum?

Wątpliwości podatkowe na naszą korzyść - Sejm przyjął ustawę. Co z referendum?

10.07.2015, godz. 12:29
Sejm, sala, obrady
foto: SE/EAST NEWS

Sejm przyjął w piątek nowelizację ordynacji podatkowej, która zakłada m.in rozstrzyganie wątpliwości na korzyść podatników. Korzystna dla obywateli zmiana przepisów będzie jeszcze we wrześniu jednym z pytań referendalnych.

Nowelizacja ordynacji podatkowej to efekt wspólnej pracy prezydenta RP oraz Senatu. Do projektu swoją poprawkę dodało też PSL, które znacznie rozszerzyło propozycję resortu finansów. Ludowcy załączyli zapis, że "niedające się usunąć wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego rozstrzyga się na korzyść podatnika". Co ciekawe - choć PO zagłosowała za całością projektu, to w głosowaniu nr 41 odrzuciła propozycję swojego koalicjanta (przeciwko było 198 członków Platformy).

Zobacz również: Masz kredyt we frankach? Zobacz czy obejmie cię pomoc Platformy Obywatelskiej

Za przyjęciem nowych przepisów głosowało łącznie 436 parlamentarzystów. Za było 427, przeciwko głosowało 9 (wszyscy z PiS). Nikt się nie wstrzymał, a na sali nieobecnych było 24 posłów. Na początku września - zgodnie z wnioskiem prezydenta Komorowskiego, o to, co już dziś przyjął Sejm, zapytani zostaną obywatele.

 

Źródło: "Polskie Radio"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: