SuperBiz wiadomości Czy PiS robi czystkę w związku z "Mieszkaniem+"? Ważna zmiana we władzach PKP

Czy PiS robi czystkę w związku z "Mieszkaniem+"? Ważna zmiana we władzach PKP

16.09.2016, godz. 12:56
PKP odwołało w czwartek Jarosława Kołodziejczyka
foto: EAST NEWS

15 września br. Jarosław Kołodziejczyk, członek zarządu PKP SA, został odwołany z pełnionej funkcji. Kołodziejczyk był związany ze spółką od ponad 20 lat. Decyzję o zmianie podjęło walne zgromadzenie PKP.

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podkreślił w uzasadnieniu do decyzji zarządu, że zmiana ma związek z realizacją programu „Mieszkanie Plus". Jak podkreśla cytowany przez WNP szef MiB, realizacja rządowego programu wspierającego budownictwo mieszkaniowe wymaga pełnego zaangażowania, a decyzja zarządu „jest niezbędna do usprawnienia i przyspieszenia realizacji" tego programu.

Zobacz także: Prezes PKP nie chce dać gruntów pod Mieszkanie+, to idzie do dymisji

We wrześniu pisaliśmy o tym, że prezes PKP SA Mirosław Pawłowski prawdopodobnie naraził się szefowi Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Spekuluje się, że między MiB a PKP trwa cichy spór o grunty należące do Polskich Kolei Państwowych. PiS chce przeznaczyć działki PKP pod budowę bloków w ramach programu "Mieszkanie+". To właśnie ministrowi infrastruktury podlega PKP SA.

Obecnie PKP PLK SA prowadzi postępowanie kwalifikacyjne na członka zarządu – dyrektora ds. finansowych i ekonomicznych. Kandydat musi wykazać się ośmioletnim stażem pracy i mieć minimum 5 lat udokumentowanego doświadczenia na stanowisku kierowniczym.

Zobacz także: Rząd chce wprowadzić jeden bilet na wszystkie pociągi!

Podczas swojej 20-letniej kariery w PKP Jarosław Kołodziejczyk pełnił m.in. funkcję dyrektora Zakładu Południe Intercity oraz dyrektorem Zakładu Śląskiego w Przewozach Regionalnych. Ponadto był odpowiedzialny za zarządzanie środkami unijnymi oraz współpracę z parlamentem w w PKP Przewozach Regionalnych. Nie tylko robił karierę w branży transportu szynowego, ale także zajmował kluczowe stanowiska w sektorze publicznym, przemyśle metalowym i na scenie związanej z piłką nożną. W latach 2006-2008 należał do zarządu Województwa Śląskiego, ale także był prezesem państwowej spółki – Zakładu Konstrukcji Spawanych „Bumar – Łabędy", oraz stał na czele Klubu Sportowego Piast Gliwice SA.

Źródła: pkpsa.pl, wnp.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: