SuperBiz wiadomości Ważne zmiany dla klientów Banku BPH! Przeczytaj, jeśli masz tutaj konto lub kredyt

Ważne zmiany dla klientów Banku BPH! Przeczytaj, jeśli masz tutaj konto lub kredyt

30.09.2016, godz. 11:12
Ważne zmiany dla klientów Banku BPH
foto: SHUTTERSTOCK

W związku z tym, że większość Banku BPH jest przejmowana przez Alior Bank, do końca 2016 r. wszystkie jego oddziały przestaną funkcjonować. Bank BPH udzielił 87,5 tys. umów kredytów hipotecznych. Jak zapowiedział, w dalszym ciągu będzie je obsługiwał, ale tylko zdalnie.

1 września Bank BPH wstrzymał przyjmowanie wniosków o udzielenie kredytu hipotecznego. Jak wskazał, powodem była planowana transakcja sprzedaży i podziału banku. Wnioski o kredyt kontraktowy Kasy Mieszkaniowej nadal mogą być składane na obowiązujących dotychczas zasadach.

Bank BPH zapewnił swoich klientów w oficjalnym liście, że w dalszym ciągu będzie obsługiwał zaciągnięte przez nich kredyty hipoteczne, a warunki kredytowania nie ulegną zmianie. Marża kredytu ma pozostać na takim samym poziomie jak w dniu przejęcia banku nawet wówczas, jeżeli jej wysokość była uzależniona od zakupu dodatkowych produktów bankowych oferowanych przez Bank BPH. Ubezpieczenia związane z kredytami hipotecznymi, np. na życie i od utraty pracy, a dalszym ciągu będą obsługiwane przez kredytodawcę. W przypadku marży uzależnionej od zakupu ubezpieczenia, posiadanie tego produktu nadal będzie miało wpływ na wysokość marży.

Zobacz także: Wiadomo, ile zapłaci Alior za bank BPH

Zmniejszy się natomiast wachlarz możliwości związanych z uiszczaniem rat. Opcja automatycznej spłaty stanie się niedostępna, ponieważ rachunki bankowe dotychczasowych klientów zostaną przeniesione do Alior Banku. Kredytobiorcy będą jednak mogli ustawić polecenie zapłaty do innego banku, spłacać raty w formie tradycyjnego przelewu lub dokonywać wpłat w przyjmujących gotówkę instytucjach. W przypadku wpłaty w oddziale Alior Banku, który został utworzony w wyniku przejęcia, bank nie pobierze od klienta prowizji.

Przeczytaj również: Klienci BPH TFI walczą o odzyskanie 20 mln złotych. Twierdzą, że fundusz ich oszukał

Chociaż numery rachunków służących do przelewania rat kredytu i dane kontaktowe Banku BPH pozostaną bez zmian, posiadacze kredytów hipotecznych nie będą mogli dłużej liczyć na pomoc w oddziale Banku BPH. W wyniku sprzedaży Banku BPH osoby, które posiadają w instytucji depozyty lub zaciągnęły w banku kredyty gotówkowe, staną się automatycznie klientami Alior Banku i to właśnie do niego będą musiały udać się w celu załatwienia sprawy w oddziale.

System bankowości elektronicznej, z którego korzystali dotychczas klienci Banku BPH, ma służyć wyłącznie do przeglądania historii spłaty kredytu, sprawdzania wielkości zadłużenia oraz wysokości miesięcznej raty. Do dyspozycji kredytobiorców w dalszym ciągu pozostanie infolinia. Nie stracą oni również możliwości komunikacji drogą korespondencyjną.

Źródła: bph.pl, bankier.pl, rp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: